Start > Aktualności > Aktualności > 100. ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II – 18 MAJA 2020 R.

100. ROCZNICA URODZIN ŚW. JANA PAWŁA II – 18 MAJA 2020 R.

Niedawno, 2 kwietnia, wspominaliśmy 15. rocznicę śmierci Wielkiego Papieża i Człowieka – Jana Pawła II, dziś już świętego. W tym roku wspominamy tę postać dość często – w związku z okrągłymi rocznicami dotyczącymi tej osoby.
18 maja 2020 r., obchodzimy 100. rocznicę urodzin Karola Wojtyły. A to wszystko w ramach Roku Świętego Jana Pawła II.

Poniżej prezentowane są listy – wspomnienia zasług Ojca Świętego oraz jego biogram.

Spróbujmy uczynić z tejże sylwetki autorytet, szczególnie ludzie młodzi, często zagubieni i szukający sensu życia.

BIOGRAFIA JANA PAWŁA II

List Prezydium KEP z okazji setnej rocznicy urodzin JP II

100. rocznica urodzin JP II – list pża Benedykta XVI

KONKURS PLASTYCZNY

Zachęcam do wykonania dowolną techniką plastyczną portretu św. Jana Pawła II (format A4 lub A3) i przesłania skanu/zdjęcia pracy do 22 maja 2020 r. na adres edytasgawin@gmail.com. Ważne, by portret był opatrzony hasłem, które wyraża Twoje uznanie dla św. Jana Pawła II i wskazuje, że jest on dla Ciebie postacią godną naśladowania – czy to w sprawach duchowych, czy innych, związanych z poszanowaniem praw i godności drugiego człowieka.

Nagrodą dla zwycięzcy konkursu będzie ocena celująca z religii i/lub zachowania oraz publikacja pracy na stronach naszej szkoły, a być może jeszcze jakaś nagroda niespodzianka.

ROZWIĄŻ QUIZ O JANIE PAWLE II

Organizator – E. Gawin