Start > Aktualności > Aktualności > ORGANIZACJA EGZAMINU MATURALNEGO 2020

ORGANIZACJA EGZAMINU MATURALNEGO 2020

Drodzy Absolwenci!

W 2020 r. egzamin maturalny składa się wyłącznie z części pisemnej.

Wyjątek stanowią absolwenci, którzy w toku rekrutacji na uczelnię zagraniczną są zobowiązani przedstawić wynik części ustnej egzaminu z języka polskiego lub obcego nowożytnego lub muszą przystąpić w celu zrealizowania postanowień umowy międzynarodowej.

Bardzo proszę takie osoby by w terminie do 25 maja przekazały informację o zamiarze przystąpienia do części ustnej wraz z oświadczeniem o konieczności przedstawienia wyniku części ustnej egzaminu maturalnego z danego przedmiotu w toku rekrutacji na uczelnię zagraniczną wraz z potwierdzeniem (dokumentem poświadczającym taką konieczność może być np. wydruk ze strony internetowej uczelni, skan z przewodnika po rekrutacji z danej uczelni, pismo z danej uczelni, które zdający otrzymał jako potwierdzenie gotowości przyjęcia go na I rok studiów, pod warunkiem uzyskania wyniku również z egzaminu w części ustnej).  Informacja ta może zostać przekazana drogą elektroniczną (mailem na adres szkoły – w tytule wpisujemy matura ustna) albo faksem.

Poniżej przedstawiam najważniejsze dokumenty dotyczące organizacji egzaminu maturalnego w czerwcu 2020. Bardzo proszę o zapoznanie się z nimi!

Informacja dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 15 maja 2020 r. na temat Wytycznych dotyczących przeprowadzania w 2020 r. egzaminów zewnętrznych dostępna jest pod linkiem:

Najważniejsze informacje z powyższego dokumentu:

1. Na egzamin może przyjść wyłącznie osoba zdrowa, nieprzebywająca na kwarantannie.
  2. Do budynku szkoły może wejść jedynie osoba zdająca egzamin maturalny oraz pracownicy szkoły, ewentualnie służby medyczne.
  3. Po wejściu do szkoły należy zdezynfekować ręce w miejscu do tego wyznaczonym.
  4. Nie wolno wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy (książek, maskotek, telefonów itp.).
  5. Każdy zdający korzysta ze swoich przyborów – nie wolno pożyczać przyborów. Pamiętajcie zatem o przyniesieniu swoich przyborów piśmienniczych, linijki, cyrkla, kalkulatora itd. (zgodnie z komunikatem CKE o przyborach).
  6. Szkoła nie zapewnia wody pitnej. Możecie wnieść małą butelkę wody.
  7. W czasie oczekiwania na egzamin należy zachować odstęp od innych osób co najmniej 1,5 m.
  8. Należy mieć zakryty nos i usta. Maseczkę można zdjąć JEDYNIE po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej. Należy zakrywać usta i nos w przypadku podejścia do zdającego nauczyciela, wyjścia do WC, korzystania ze słowników (j.polski) zakończenia pracy z arkuszem.
  9. Zdający, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką, mogą nosić przyłbicę albo, jeżeli nie mogą korzystać z przyłbicy, przystąpić do egzaminu w odrębnej sali egzaminacyjnej. Proszę o niezwłoczne zgłoszenie takiego faktu do Dyrektora Szkoły.
  10. Przed skorzystaniem ze słowników (j.polski) należy zdezynfekować ręce.
  11. Wszystkie drzwi wewnątrz budynku niezakłócające przebieg egzaminu pozostają otwarte.
  12. Sala egzaminacyjna będzie wietrzona co godzinę z zadbaniem o komfort zdających.
  13. W sali na parterze będzie urządzona tymczasowa szatnia (sala nr 5). Zdający pozostawi swoje osobiste rzeczy w worku foliowym otrzymanym w szkole. Przy pozostawianiu i odbieraniu rzeczy należy zachować wymaganą odległość. W sali nr 5 będzie mogło przebywać max 2 osoby.
  14. Należy unikać tworzenia się grup zdających przed szkołą i przed salą egzaminacyjną przed i po rozpoczęciu egzaminu. Bardzo proszę stawić się w szkole na 1 h przed planowanym egzaminem. W przypadku egzaminu z j.polskiego, matematyki i j.angielskiego o godz. 8.15 do sali wpuszczana będzie grupa absolwentów 4 TE, o godzinie 8.30 4 TT, o 8.45 absolwenci lat ubiegłych.
  15. Zdający podpisuje się na liście zdających z wykorzystaniem własnego długopisu.
  16. Losowanie numeru stolików przeprowadza przewodniczący zespołu nadzorującego w obecności zdającego.

Dla przypomnienia harmonogram egzaminu maturalnego 2020 r. dostępny jest pod linkiem (od str.4):

Informacja o sposobie i organizacji egzaminu maturalnego (aktualizacja na 20 maja) dostępna jest pod linkiem