Start > Aktualności > Konkursy > 25 Małopolski Konkurs Uczniów Fryzjerstwa za Nami

25 Małopolski Konkurs Uczniów Fryzjerstwa za Nami

W naszej szkole przy ul. Rzeźniczej 4 rywalizowali w niedzielę tj.5 marca 2017r młodzi adepci sztuki fryzjerskiej. Była to już 25 edycja tego konkursu. Honorowym Patronem wydarzenia była Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie oraz Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Na zwycięzców czekały liczne nagrody. Młodzi adepci sztuki fryzjerskiej zaprezentowali swoje umiejętności w dwóch konkurencjach: Fryzura Ślubna oraz Warkocze i Plecionki. W Krakowskim Konkursie startowało łącznie 48 uczniów. Na wykonanie fryzury uczestnicy mieli pół godziny. Tegoroczny konkurs uświetnił pokaz COIFFANCC. Patronem medialnym był Dziennik Polski oraz Telewizja Kraków TVP 3.W konkursie uczestniczyły również uczennice naszej szkoły Klaudia Kubiś z 3ZR oraz Anna Konik z 2AR.Wśród uczniów wykonujących warkocze i plecionki triumfowała Joanna Banaś, która sztuki fryzjerskiej uczy się u Beaty Oleś. Natomiast w kategorii fryzura ślubna zwyciężyła Kornelia Pacek, którą do zawodów przygotowała mama Ewa Pacek.Puchary i dyplomy triumfatorkom konkursu wręczał m.in. Janusz Kowalski -prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie.