Start > Aktualności > Aktualności > 27. Małopolski Konkurs Uczniów Fryzjerstwa

27. Małopolski Konkurs Uczniów Fryzjerstwa

Dnia 17 marca 2019 r. w Zespole Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie odbył się 27. Małopolski Konkurs Uczniów Fryzjerstwa. Zwycięzcy będą reprezentowali Małopolskę na konkursie w Poznaniu.

W otwarciu konkursu uczestniczyli m.in. zastępca prezydenta Krakowa Anna Korfel-Jasińska, społeczny pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. przedsiębiorczości Janusz Chwajoł i prezes Janusz Kowalski z Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie. Gości bardzo serdecznie powitała pani Zofia Michalska, cechmistrzyni Cechu Rzemiosł Różnych w Krakowie.

Konkurs składał się z dwóch konkurencji. Tematem pierwszej z nich była fryzura ślubna. Drugą konkurencję podzielono na dwa etapy: „Wyobraźnia-klasa-styl” oraz „Pokaż na co cię stać”.

W przerwie, podczas której komisja liczyła punkty, odbył się uczniowski pokaz fryzjerski.

Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała Komisja Kontroli w składzie: pani Sylwia Łyduch, pan Sebastian Lis i pani Janina Domagalska. Przewodniczącą jury była pani Dorota Pietracha, która pracowała z panem Maciejem Zającem i panem Pawłem Dudkiem.

W konkurencji pierwszej – fryzura ślubna – wygrał Konrad Kukiełka, którego mistrzem szkolącym jest Sławomir Kublin. Drugie miejsce zajęła Aneta Antoszczak (mistrz szkolący Dorota Twardosz), trzecie – Justyna Lewandowska (mistrz szkolący Wioletta Sroka).

W konkurencji drugiej triumfował również Konrad Kukiełka (mistrz szkolący Sławomir Kublin). Drugie miejsce przypadło Anecie Antoszczak (mistrz szkolący Dorota Twardosz), a trzecie – Kseni Klimas (mistrz szkolący Wioletta Sroka).

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a laureaci puchary i cenne nagrody.

Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów, oraz zapraszamy na kolejne edycje konkursu.