Start > Aktualności > Aktualności > Holendrzy w Naszej Szkole

Holendrzy w Naszej Szkole

Dnia 4 listopada 2015r. do naszej szkoły zawitali uczniowie holenderskiej szkoły Sonderwick College. Jest to kontynuacja współpracy rozpoczętej w roku ubiegłym.

Wizytacja rozpoczęła się o godzinie 13. Pierwszą część spotkania poprowadziła nauczycielka języka angielskiego Pani Monika Kotula w auli szkoły. W spotkaniu uczestniczyli Dyrektor Szkoły Pani Elżbieta Kosacka oraz Zastępca Dyrektora MIRiP Tomasza Kowalika. Oskar – uczeń Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 zaprezentował w języku angielskim prezentacje na temat Rzemieślniczej Zasadniczej Szkoły Zawodowej MIRiP. Przedstawione zostały szczegółowe informacje na temat organizacji roku szkolnego, kursów teoretycznych i praktycznych, a także informacje o historii i działalności Izby.

Bezpośrednio po prezentacji uczniowie wzięli udział w kalamburach, gdzie mieli pokazywać filmy, bez porozumiewania się słowami, używając jedynie gestów mimiki i własnego ciała. Szczególne podziękowania należą się dziewczynom, które wzięły udział w przygotowaniu całego wydarzenia, są to: uczennica klasy 1 BR Sandra Kalisz oraz Weronika Szloch, uczennica klasy 2 ZR.

Zaraz po zakończonych kalamburach nasi uczniowie wraz z grupą Holendrów przebrali się w stroje sportowe i wyruszyli na salę gimnastyczną, aby wziąć udział w turnieju piłki siatkowej oraz piłki nożnej. Najlepszą grupą okazała się być grupa uczniów z naszej szkoły, która wygrała oba turnieje. Obie druzyny zdobyły pamiątkowy puchar za grę fair-play oraz paczkę słodkości. Holendrzy wręczyli gronu pedagogicznemu pamiątkowe upominki w postaci ciasteczek prosto z Holandii.Całość spotkania została uwieńczona honorowym wręczeniem upominków oraz podziękowań.W trakcie gdy uczniowie zajęci byli rywalizacją na sali gimnastycznej, zastępca Dyrektora MIRiP Tomasz Kowalik wraz z przedstawicielem Ohotniczych Hufców Pracy Panią Katarzyną Krzysztofik oraz nauczycielami z Sonderwick College omówili plany dalszej współpracy dotyczącej wymian młodzieży pomiędzy Polską i Holandią.

[huge_it_gallery id=”10″]