Start > Aktualności > Aktualności > Trzy złote medale naszej delegacji na Zimowych Igrzyskach w Zakopanem !!!

Trzy złote medale naszej delegacji na Zimowych Igrzyskach w Zakopanem !!!

W dniach 25 oraz 26 lutego młodzież z naszej szkoły miała przyjemność uczestniczyć w VII Zimowych Igrzyskach Szkół Cechowych i Izbowych w Zakopanem.

W VII Igrzyskach startowało 117 uczestników, którzy reprezentowali 11 szkół cechowych, z nie tylko Małopolski, ale także z Katowic, Krakowa, Tarnowa, Poznania, Rawy Mazowieckiej. Zawodnicy z naszej szkoły brali udział w dwóch konkurencjach: slalom gigant – narciarstwo alpejskie oraz snowboard.

W drugim dniu zawodów uczestnicy startowali na stacji narciarskiej w Suche-Ski. I miejsce miejsce w narciarstwie alpejskim otrzymała Karolina Kąkol z klasy 1 TTP, która wygrała ze znaczną przewagą. W snowboardzie miejsce V otrzymał Oliwier Kurek z klasy 1 TLP, natomiast II miejsce w konkurencji slalom gigant zdobył opiekun grupy, Michał Tkaczyk.

Trzeci dzień zawodów miał miejsce na stacji narciarskiej Witów-Ski. Drugi złoty medal dla drużyny z Krakowa zdobyła Karolina Kąkol. Warto tutaj dodać, iż sukcesy uczennicy z I klasy nie biorą się znikąd. Karolina trenuje narciarstwo alpejskie w klubach sportowych w Polsce oraz na lodowcach w Austrii. Trzeci złoty medal dla drużyny z Krakowa zdobył opiekun grupy, Michał Tkaczyk.

Oprócz rywalizacji w zawodach, uczestnicy brali udział w wieczorku integracyjnym w karczmie u Pani Zofii Karpiel Bułecki, gdzie nie brakowało pysznego, domowego jedzenia, wspólnych śpiewów i tańców.

Dziękujemy wszystkim Uczestnikom, Organizatorom oraz Dyrekcji za możliwość wzięcia udziału w tak wspaniałej imprezie jaką są Zimowe Igrzyska w Zakopanem.