Start > Aktualności > Aktualności > Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015

Miło nam poinformować, że w dniu 01.09.2014r. nastąpiło oficjalne rozpoczęcie roku szkolnego w Rzemieślniczej Zasadniczej Szkole Zawodowej Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie.

W uroczystości brali udział uczniowie, nauczyciele, dyrektor szkoły Elżbieta Kosacka oraz przedstawiciele Izby – zastępca prezesa Tadeusz Dąbrowski oraz pełnomocnik prezesa Tomasz Kowalik. Z funkcjonowaniem szkoły oraz sprawami organizacyjnymi zapoznał wszystkich zainteresowanych wychowawca klasy – Grzegorz Onyszkiewicz. Inaugurację poprzedziła uroczystość powierzenia stanowiska dyrektora Elżbiecie Kosackiej.

Warto podkreślić, że to wydarzenie ma historyczne znaczenie w działalności Izby. Do tej pory nie udało się utworzyć w Krakowie rzemieślniczej szkoły, nad którą pieczę sprawowałaby Izba. Utworzenie szkoły w tym ciężkim okresie (gdy duża ilość szkół w Polsce jest likwidowana), daje nadzieję dla przyszłości szkolnictwa zawodowego. Wierzymy, że dzięki takim działaniom, środowisko rzemieślnicze powiększy się o wykwalifikowaną, młodą kadrę, a mieszkańcy Małopolski zyskają kolejnych doskonałych fachowców.

Szkoła wyszła naprzeciw oczekiwaniom zarówno rodziców jak i rzemieślników. Nauka w klasie wielozawodowej umożliwia naukę w każdym zawodzie przewidzianym dla szkół zawodowych. Jest to zupełna nowość w ofercie krakowskich placówek – szkoła oferuje aż 29 zawodów. Zdarza się, że uczniowie wybierają dany zawód, ponieważ nie mają innego wyboru – oferty niektórych placówek ograniczają się tylko do kilku zawodów. Rzemieślnicza Zasadnicza Szkoła Zawodowa rozwiązuje ten problem. Z tej okazji skorzystali już pierwsi uczniowie: w szkole uczą się przyszli mechanicy, stolarze, cukiernicy, fryzjerzy a nawet krawiec i kominiarz. Warto zapoznać się z pełną listą zawodów na oficjalnej stronie szkoły www.szkola.izba.com.pl. W pierwszym roku nauki zajęcia w szkole odbywają się od poniedziałku do środy, natomiast zajęcia praktyczne w czwartki i piątki. Dzięki takiemu podziałowi, uczeń łatwiej przyswaja wiedzę i umiejętności, gdyż realizuje program praktyk w sposób ciągły, co zdaniem rzemieślników daje lepsze rezultaty. Ponadto, już od października rusza program dofinansowania przejazdów dla uczniów dojeżdżających spoza Krakowa. Przewidujemy również organizację kursów prawa jazdy oraz udział uczniów szkoły we wszystkich ważnych dla rzemiosła wydarzeniach.

[huge_it_gallery id=”21″]

[envira-gallery slug="988"]