Start > Aktualności > Aktualności > BEZPIECZNI W SIECI – LEKCJA W PBW W KRAKOWIE

BEZPIECZNI W SIECI – LEKCJA W PBW W KRAKOWIE

W związku z niedawno obchodzonym Dniem Bezpiecznego Internetu (8 lutego), 18 lutego 2019 r. w poniedziałek, uczniowie klas 1 ZWA i 1 ZWB , pod opieką p. Edyty Gawin i p. Sabiny Dudek, mieli możliwość udziału w lekcji przygotowanej przez pracowników Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Krakowie (https://www.pbw.edu.pl). Dotyczyła zasad bezpiecznego „poruszania się” w Sieci oraz zagrożeń tam występujących. Podczas zajęć wykorzystano metodę pracy z kartami edukacyjnymi o nazwie „Trzęsienie danych”. Dzięki grze młodzież mogła poznać konkretne niebezpieczne sytuacje pojawiające się w świecie wirtualnym. Prezentowane filmiki na temat wykorzystania danych udostępnianych na popularnych portalach społecznościowych także dały do myślenia i skłoniły uczniów ZSRiP do refleksji, czy czasem nie warto poświęcić chwili czasu na odpowiednie ustawienie prywatności własnego konta, np. na facebooku czy Twitterze. W Internecie nie jesteśmy anonimowi. Trzeba świadomie i w sposób krytyczny udostępniać informacje o sobie, aby nie stać się ofiarą cyberprzemocy.

Wykorzystując piękną pogodę, po lekcji bibliotecznej młodzież wraz  z opiekunami udała się w okolice Rynku Głównego Krakowa i Wawelu w celu poznania dziedzictwa kulturowego Krakowa.