Start > Aktualności > Aktualności > Dominika Grabka finalistką Konkursu „BHP”!

Dominika Grabka finalistką Konkursu „BHP”!

19 kwietnia 2017 r., Małopolska Izba Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie wraz z Okręgowym Inspektoratem Pracy i Kuratorium Oświaty przeprowadziła po raz 17. regionalny etap Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z zakresu prawnej ochrony pracy oraz zasad bezpieczeństwa i higieny pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych „BEZPIECZNIE OD STARTU”.

Do finału konkursu, który odbędzie się w siedzibie Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie zakwalifikowała się m. in. uczennica RZSZ MIRiP Dominika Grabka!:)

W konkursie wzięło udział 22 uczniów reprezentujących m.in. naszą Rzemieślniczą Zasadniczą Szkołę Zawodową oraz Szkoły Zawodowe w Olkuszu, Miechowie, Wieliczce i Niepołomicach, odbywający przygotowanie zawodowe u pracodawców zrzeszonych zarówno w krakowskich cechach branżowych  oraz w cechach terenowych.

Po przeprowadzonej części pisemnej konkursu polegającej na rozwiązaniu testu składającego się z 40 pytań z zakresu prawa pracy i technicznego bezpieczeństwa pracy wyłoniono szóstkę finalistów zakwalifikowanych do części ustnej konkursu:

• Ewelina Antos – (cukiernik) – uczennica Rzemieślniczej ZSZ MIRiP w Krakowie – Cech Rzemiosł Różnych w Wadowicach, Mistrz szkolący:  P. Robert Pióro;
  • Damian Bednarczyk – (monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie)  uczeń Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Niepołomicach –  Powiatowy Cech  Rzemieślników i Przedsiębiorców w Wieliczce,  Mistrz szkolący: P. Marek Lasoń;
  • Kamil Łach – (monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie) uczeń Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego w Niepołomicach –  Powiatowy Cech  Rzemieślników i Przedsiębiorców w Wieliczce,  Mistrz szkolący: P. Marek Lasoń;
  • Dominika Grabka – (cukiernik) – uczennica Rzemieślniczej ZSZ MIRiP w Krakowie, Powiatowy Cech  Rzemieślników i Przedsiębiorców w Wieliczce, Mistrz    szkolący:  P. Krzysztof Skucha;
  • Anna Barczyk – ( fryzjer) – uczennica Zespołu Szkół nr 4 w Olkuszu, CRR w Oluszu,  Mistrz szkolący : P. Ilona Curyło;
  • Duszyc Rafał – ( monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych) – uczeń Zespołu Szkół nr 1 w Miechowie, CRR w Miechowie, Mistrz szkolący:  P. Jan Kałuża.

Druga część konkursu – ustna – wyłoniła

I miejsce   – DAMIAN BEDNARCZYK

II miejsce  –  DOMINIKA GRABKA

LAUREACI   I i II miejsca  będą reprezentować naszą Izbę podczas XVII-go Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o zasadach BHP  w dniu 31 maja 2017r. w Związku Rzemiosła Polskiego w Warszawie.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali okolicznościowe dyplomy i „słodkie” nagrody pocieszenia, natomiast dla zwycięzców zostały przygotowane wartościowe nagrody – tablety ufundowane przez Państwową Inspekcję Pracy oraz sprzęt muzyczny – głośniki JBL i inne drobne upominki ufundowane przez Małopolską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości Krakowie.

Uroczystego otwarcia i rozpoczęcia konkursu dokonał Prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie – Pan Janusz Kowalski,  podkreślając w krótkiej przemowie do uczniów  jak ważne jest przestrzeganie prawa  oraz bezpiecznych warunków w pracy zarówno teraz gdy są uczniami – młodocianymi pracownikami, ale również w przyszłości, kiedy sami zostaną pracodawcami.

Konkurs przeprowadziła komisja w składzie:

Przewodniczący:
P. Artur Samek   – Nadinspektor, reprezentujący Okręgowy Inspektorat Pracy  w Krakowie;

Członkowie:

1. Marta Wiechniak Małek – Starszy Wizytator, reprezentujący Kuratorium Oświaty
    w Krakowie;
  2. Anna Adamczyk – Dyrektor MIRiP w Krakowie;
  3. Anna Majerek – przedstawiciel Okręgowego Inspektoratu Pracy w Krakowie;

oraz  P. Agnieszka Walczak Szefer i  P. Beata Ostrowska- pracownicy MIRiP w Krakowie.

Dyrektor  Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie – P. Anna Adamczyk oraz Zastępca Okręgowego Inspektora Pracy w Krakowie – P. Mariusz Pyrcz dokonali podsumowania i oceny konkursu podkreślając jego znaczenie i rolę edukacyjną.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i przypominamy, że kolejna szansa dla wszystkich już za rok 😉

Za tegorocznych zwycięzców trzymamy kciuki i  życzymy „wygranej”  w etapie ogólnopolskim w Warszawie!!!