Start > Aktualności > Aktualności > Drugi etap Olimpiady Teologii Katolickiej w krakowskich Łagiewnikach

Drugi etap Olimpiady Teologii Katolickiej w krakowskich Łagiewnikach

27 lutego 2019 roku uczniowie ZSRiP wraz z nauczycielem dr Robertem Warchał udali się do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie. Celem wyjazdu był udział młodzieży w drugim etapie Olimpiady Teologii Katolickiej. Pobyt w krakowskich Łagiewnikach rozpoczęli od zapoznania się z historią klasztoru. Następnie uczniowie zwiedzili celę oraz aulę św. Faustyny Kowalskiej, w której obejrzeli świadectwa cudów oraz podziękowania pielgrzymów skierowane do krakowskiej mistyczki. Kolejnym etapem wycieczki było zwiedzanie poszczególnych obiektów sakralnych w kompleksie klasztornym Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. W Kaplicy św. Józefa uczniowie mieli okazję pomodlenia się przed cudownym obrazem Jezusa Miłosiernego oraz oddania czci relikwiom św. Faustyny. Natomiast w Bazylice Bożego Miłosierdzia młodzież adorowała Najświętszy Sakrament oraz zapoznała się z historią św. Faustyny Kowalskiej. Z wieży widokowej, obok bazyliki, podziwiali Centrum Jana Pawła II oraz panoramę Krakowa.