Start > Aktualności > Aktualności > DZIEŃ KULTUR NARODÓW ŚWIATA

DZIEŃ KULTUR NARODÓW ŚWIATA

4 marca 2020 r. w naszej szkole odbyła się kolejna edycja  konkursu w ramach Dnia Kultur Narodów Świata. To popularne i budzące ogromne emocje wydarzenie organizowane jest przez nauczycieli języków obcych oraz Samorząd Uczniowski.

Ten szczególny dzień zaczęliśmy od wzorowanego na teleturnieju Jeden z dziesięciu”,  konkursu wiedzy na temat krajów i ich kultur.

W tym roku prowadząca konkurs Katarzyna Chajduga, zaproponowała pewną modyfikację: balony zamiast charakterystycznej żółtej szansy. Ten pomysł szczególnie spodobał się licznie zgromadzonej publiczności

Zwycięzcami, po niezwykle pasjonującej walce zostali:

I miejsce – klasa 2 A ,

II miejsce – klasa 1 TLP ,

III miejsce – klasa 3B.

Kolejny etap tego barwnego przedsięwzięcia to występy. Jako pierwsi zaprezentowali się uczniowie klasy 1 TLP, którzy wykonali wiązankę włoskich hitów. Ich występ porwał publiczność, która śpiewała razem z klasą.

Indie to wybór klasy 1 TT. Dziewczyny wykonały żywiołowy taniec w stylu Bollywood. Skomplikowany układ, piękne stroje oraz uroda uczennic klasy 1 TT  zdecydowanie podgrzała atmosferę w szkolnej auli

Grecja, to kraj który zaprezentowała klasa 1TE.  Występ polegał na prezentacji Bogiń i Bogów na górze Olimp. Oryginalne stroje i humorystyczne opisy to przepis 1 TE na udany występ.

2 TL  postawiła na afrykańskie rytmy i zaprezentowała Republikę Południowej Afryki. Klasa ujęła publiczność żywiołowym tańcem, a serca wielbicielek skradli tubylcy oraz pląsająca żyrafa.

3 A  zaprezentowała jeden z ambitniejszych projektów – po raz pierwszy wykonano pokaz tańca z elementami mimiki. Ruch, muzyka i stroje stworzyły odpowiedni klimat , który został doceniony przez publiczność.

3B (ubiegłoroczni zwycięzcy) zaprezentowali występ oparty na popularnym wśród młodzieży serialu House of Cards. Niezwykle oryginalne przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami.

1 TEP wprowadziła zgromadzonych w niezwykle romantyczny nastrój . Uczniowie zaśpiewali i zatańczyli do piosenki Eda Sheerana- Perfect.  Był to niezwykle czarujący moment, który dosłownie wzruszył  do łez.

Na koniec humorystyczny występ w wykonaniu reprezentantów klasy maturalnej. 4 ET zaprezentowała Stany  Zjednoczone. Oprócz obejrzenia oryginalnego wykonania piosenki, zgromadzeni mogli wziąć udział w mini quizie przygotowanym przez uczniów. Nagrodą był hamburger domowej roboty.

Jury po burzliwych obradach postanowiło przyznać

I miejsce – klasie 3 B,

II miejsce –klasie 1 TE,

III miejsce – klasie 2 TL.

Kolejnym etapem było przyznanie nagród w konkursie kulinarnym. Tutaj bezkonkurencyjna okazała się klasa 1 TLP. Okazało się, że jednym z hitów była lasagne, przygotowana przez wychowawcę klasy –pana Rafała Matusa.

Rozstrzygnięto także konkurs na najlepszą stylizację – wygrały uczennice klasy 3 A  i 3 B.

Zwycięzcy w kategorii projekt artystyczny to klasa 3 A, 1 TT oraz 3 B.

Wręczenie nagród:

Nagrodę Dyrektora Grand Prix – za całokształt otrzymała klasa 3 B. Serdeczne gratulacje!

Dziękujemy Dyrekcji za wsparcie i nagrody, nauczycielom oraz wszystkim uczniom, którzy wzięli udział. Do zobaczenia w przyszłym roku!