Start > Aktualności > Aktualności > Etap okręgowy Olimpiady Przedsiębiorczości

Etap okręgowy Olimpiady Przedsiębiorczości

7 marca 2019 r. na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie odbył się etap okręgowy Olimpiady Przedsiębiorczości do którego zakwalifikował się z naszej Szkoły Rafał Chmielowski z klasy 3 TE uczący się w zawodzie technik ekonomista. Hasło przewodnie IVX edycji zawodów to „Trendy na rynku kapitałowym”. W tym roku w etapie szkolnym olimpiady wzięło udział  ponad 11 tysięcy uczniów z przeszło 1000 szkół ponadgimnazjalnych,  w których cykl kształcenia kończy się maturą. Celem Olimpiady Przedsiębiorczości jest zwiększenie zainteresowania uczniów tematyką ekonomii, zarządzania przedsiębiorstwem, psychologią i etyką  biznesu, a także dostrzegania ich wpływu na rzeczywistość społeczno – ekonomiczną oraz zwiększanie świadomości roli postawy przedsiębiorczej w funkcjonowaniu na rynku gospodarczym oraz na rynku pracy.
Mam nadzieję, że uczestnictwo w zawodach okręgowych przyniosło Rafałowi satysfakcję i utwierdziło go w przekonaniu, że kształcenie w zawodzie ekonomicznym to dobry dla niego wybór.
Renata Cisek