Start > Aktualności > Aktualności > Festiwal Zawodów EXPO za nami!

Festiwal Zawodów EXPO za nami!

W dniach 23-25.03.2017, już po raz piąty, odbyły się Targi Edukacyjne „Festiwal Zawodów” EXPO w Krakowie. W tym roku Rzemieślnicza szkoła MIRiP prezentowała się aż na dwóch stoiskach!

Jak co roku wystawcy i przedsiębiorcy współpracujący ze szkołami zachęcali uczniów do wyboru oferty swoich szkół, a doradcy zawodowi pomagali w wyborze najlepszej ścieżki edukacyjnej i zawodowej.
Rzemieślnicza Szkoła MIRiP prezentowała zawody na dwóch interaktywnych stanowiskach o łącznej powierzchni aż 50 m2! Stanowisko szkoły MIRiP w sektorze budowlanym pod hasłem „Postaw na Rzemiosło” przybliżyło zwiedzającym pracę w zawodach takich jak zdun czy monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Hasłem przewodnim drugiego stanowiska, w sektorze administracyjno-usługowym, było „Moje rzemieślnicze wesele”. Poprzez prezentację takich zawodów jak fryzjer, krawiec, cukiernik, tapicer, obuwnik czy stolarz chcieliśmy zobrazować, że bez rzemiosła to niezwykle ważne wydarzenie nie mogłoby się odbyć. W prezentacji wykorzystano zarówno elementy dawnego jak i współczesnego ślubu. Poza tym, zarówno w trakcie rozmów ze zwiedzającymi jak i innymi wystawcami podkreślano rolę Izb w działalności edukacyjnej – przede wszystkim poprzez prowadzenie szkół zawodowych w systemie dualnym: Mistrz-Uczeń oraz przeprowadzaniu egzaminów Czeladniczych i Mistrzowskich.
Zawody rzemieślnicze na obydwóch stoiskach prezentowali uczniowie Rzemieślniczej Szkoły MIRiP:
cukiernik – Marlena Hajduga, Weronika Szloch;
krawiec – Natalia Michalczyk;
fryzjer – Wiktoria Ciejek, Klaudia Kubiś, Klaudia Maciusik, Katarzyna Witkowska, Patrycja Mrozińska, Iza Bartosik;
monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie – Mateusz Mentel;
pod opieką nauczycieli – Wojciecha Zguda, Sabiny Szponer i Roberta Warchała. Nad całym przedsięwzięciem czuwali przedstawiciele MIRiP – z-ca dyrektora Tomasz Kowalik, Beata Ostrowska, Agnieszka Walczak-Szefer, Monika Olejnik oraz Monika Frankowska.
Szczególne podziękowania składamy osobom i firmom, które pomogły nam przygotować stoiska:

CEBUD s.c. Maria i Jacek Ręka – zdun www.cebud.eu
F.H.U. Marcin Jakubas – monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie