Start > Aktualności > Aktualności > #Hymnu narodowego śpiewanie

#Hymnu narodowego śpiewanie

W piątek 09.11.2018 r. o godzinie 11:11 wybrane oddziały klasowe Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości MIRiP zgromadziły się w auli szkolnej, by wspólnie odśpiewać Hymn Narodowy Rzeczypospolitej.

Uczniowie kolejnym zachowaniem upamiętnili 100-lecie wolnej i niepodległej Ojczyzny oraz bohaterów – ludzi, którzy tę wolność wywalczyli.

My dziś staramy się dbać o swą Polskę poprzez proste czyny – bez konieczności przelewu krwi i zmagań z zaborcą. Niech solidarność, odpowiednie gesty, strój i chwila zastanowienia się w ciszy nad naszą historią będą wyrazem największego poszanowania Polski. Niech panuje zgoda, porozumienie i dobro ogółu – naszego narodu.

Zachęcamy wszystkich do dokumentowania bicia „Rekordu dla Niepodległej” i umieszczania zdjęć oraz filmów z akcji na swoich stronach internetowych oraz profilach na portalach społecznościowych z wykorzystaniem #RekordDlaNiepodległej. Chcielibyśmy, aby ten wyjątkowy dzień zapisał się w historii każdego przedszkola, szkoły i placówki oświatowej jako pamiątka dla przyszłych pokoleń.