Start > Aktualności > Aktualności > KONKURS RECYTATORSKI W JĘZYKACH POLSKIM I ANGIELSKIM, czyli „Jak nie czytam, jak czytam!”

W dniu 4 czerwca 2019 r. w auli szkolnej odbył się Konkurs Recytatorski – w ramach ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam!” – promującej czytanie wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie zaprezentowali wiersze w językach polskim i angielskim. Jury konkursowe w składzie: pani Dyrektor Elżbieta Kosacka, pani Danuta Paduch – nauczyciel języka polskiego i pani Sabina Dudek – nauczyciel  języka angielskiego, wyłoniło zwycięzców.

Oto lista nagrodzonych:

kategoria – język polski:

I miejsce – Michał KALISZ – 2 BR

II miejsce – Zuzanna KORFEL – 2 AR

III miejsce – Sara GÓRKA – 2 B

wyróżnienie – Jakub JASEK – 2 ZW

Nagroda Publiczności i Grona Pedagogicznego – za odbiór utworu i jego interpretację – Zuzanna PEŁKA – 2 B

kategoria – język angielski:

I miejsce – Szymon SETKOWICZ – 2 A

II miejsce – Sara GÓRKA – 2 B

III miejsce – Zuzanna PEŁKA – 2 B i Wincenty WRZEŚNIOWSKI – 1 TL

W czasie konkursu starano się, wraz z innymi współorganizatorami akcji w Polsce, pobić rekord czytania w jednym miejscu.

Niespodzianką podczas imprezy czytelniczej był występ wokalny Zuzanny Korfel z klasy 2 AR, która zaśpiewała utwór Edwarda Stachury pt. Wędrówką życie jest człowieka .

Serdecznie dziękuję wszystkim Uczestnikom konkursu, Organizatorom (szczególnie pani Barbarze Gawin) i Sponsorom nagród.

Zachęcam do wypożyczania książek  na wakacje – zgodnie z zapisami nowego regulaminu bibliotecznego – i życzę literackich wakacji 🙂

Edyta Gawin – n-el bibliotekarz