Start > Aktualności > Aktualności > NAJPIĘKNIEJSZE DZIEŁA W GALERII SZTUKI POLSKIEJ XIX WIEKU

NAJPIĘKNIEJSZE DZIEŁA W GALERII SZTUKI POLSKIEJ XIX WIEKU

Dnia 08 listopada 2018 roku przyszli „mistrzowie sztuki fryzjerskiej ”- uczniowie klasy 1 ZF mieli okazję podziwiać najpiękniejsze dzieła mistrzów malarstwa  XIX wieku w Galerii Sztuki Polskiej  mieszczącej się w samym sercu Krakowa – w Sukiennicach.
Oryginalne dzieła, znane dotychczas tylko z reprodukcji podręcznikowych, zrobiły na nas niesamowite wrażenie. Zachwyciło i urzekło nas piękno kolorystyki prezentowanych obrazów, ich ilość i wielkość- szczególnie dzieła Jana Matejki: „Hołd Pruski”, „Bitwa pod Racławicami”, „Wernyhora”, jak również dzieła Artura Grottgera, Józefa Chełmońskiego, Władysława Podkowińskiego – najpiękniejsza klasyka polskiego malarstwa.

#RekordDlaNiepodległej