Start > Aktualności > Projekty > PO WER 2017 > Nasza Szkoła na Targach Edukacyjnych dla Gimnazjalistów

Nasza Szkoła na Targach Edukacyjnych dla Gimnazjalistów

8 marca 2018 r. przedstawiciele Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości oraz Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I Stopnia MIRiP, prezentowali ofertę Szkoły na Targach Edukacyjnych dla Gimnazjalistów w aż czterech szkołach na terenie powiatu krakowskiego. Oferta szkoły MIRiP cieszy się dużym zainteresowaniem uczniów, m.in. dzięki korzyściom jakie daje: płatnym praktykom w zakładach rzemieślniczych, dopłatach do przejazdów i stypendiach oraz możliwości udziału w praktykach zagranicznych ERASMUS+.

XIV Gminne Targi Edukacyjne w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Zabierzowie przy ul. Kolejowej 15 odbyły się pod hasłem „Topografia kariery – mój plan na przyszłość” i zorganizowane były przez doradców zawodowych z gminy Zabierzów.

Na IV Koźmickich Targach Edukacyjnych w Szkole Podstawowej im. Obrońców Westerplatte w Koźmicach Wielkich nie tylko można było porozmawiać z przedstawicielami Szkoły i uczniami, ale również skosztować specjałów z patelni naszego ucznia Aleksandra Ptaka, który zachęcał potencjalnych kandydatów na kucharzy, do wyboru naszej Szkoły.

Natomiast szkoły ponadgimnazjalne, które uczestniczyły w X Gminnych Targach Edukacyjnych w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Michałowicach przedstawiły swoją ofertę tegorocznym absolwentom gimnazjów z terenu gminy Michałowice, Zielonki, Iwanowice, Słomniki. Szkoła w Michałowicach postarała się o bogaty program targów, szkoły prześcigały się w prezentacji talentów uczniów swoich szkół: tanecznych, militarnych, wokalnych i muzycznych.

W trakcie Giełdy Ofert Edukacyjnych w Samorządowej Szkole Podstawowej w Węgrzcach Wielkich zaprezentowane zostały oferty edukacyjne szkół ponadgimnazjalnych z terenu Wieliczki, Krakowa i Niepołomic. Szkoły zaprezentowały swój dorobek, osiągnięcia oraz ofertę na nadchodzący rok szkolny 2018/2019.

W targach edukacyjnych udział wzięli: Przedstawiciele MIRiP i Rzemieślniczej Szkoły Branżowej I Stopnia: zastępca prezesa MIRiP Tadeusz Dąbrowski, zastępca dyrektora ds. szkolnictwa Tomasz Kowalik, Beata Ostrowska, Monika Olejnik, Izabela Pabian, Elżbieta Augustyn, Grażyna Marszał, Sabina Szponer, Jacek Żyrkowski, Wojciech Zgud oraz uczniowie Rzemieślniczej Szkoły: Aleksander Ptak, Adam Pytel oraz uczniowie technikum Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Krakowie.

Liczymy, że dzięki tej formie prezentacji uczniowie, przed którymi stoi wybór szkoły, będą mieć choć trochę ułatwiony wybór i mamy nadzieję, że z wieloma z was zobaczymy się na Rzeźniczej 4 w roku szkolnym 2018/1019!