Start > Aktualności > Aktualności > OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY

OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ KARIERY

To właśnie dzisiaj rozpoczął się Ogólnopolski Tydzień Kariery – przedsięwzięcie, którego pomysłodawcą jest Stowarzyszenie Doradców Szkolnych i Zawodowych RP. Ma on na celu propagowanie inicjatyw, które będą zachęcały do podejmowania świadomych wyborów edukacyjnych oraz do planowania kariery zawodowej. Tegoroczna edycja przebiega pod hasłem: „Pasja, profesja, powołanie”.

21.10.2019 r. klasa 1 TH (technik handlowiec) wzięła udział w warsztatach „Pasja – archetypy wizualizacji własnej kariery” organizowanych przez Wyższą Szkołę Europejską im. ks. Józefa Tischnera. Informując o celach warsztatu mgr Michał Madej, doradca zawodowy w WSE, stwierdził: „Jeśli uświadomimy sobie naszą własną „markę” możemy wokół niej zbudować profesjonalny obraz swojej osoby – od mediów społecznościowych, aż po tworzenie CV. Pomagają one również zrozumieć własne wartości, a na tym nam najbardziej zależy”. Uczniowie klasy pierwszej TH dopiero rozpoczęli przygotowania do zdobywania zawodu, a zajęcia umożliwiły im uświadomienie sobie jak ważną rolę w kształtowaniu drogi zawodowej odgrywa znajomość swoich mocnych i słabych stron. Warsztaty spełniły także rolę integracyjną, gdyż poznanie motywów działania pozwala lepiej zrozumieć osoby, z którymi na co dzień się funkcjonuje.