Start > Aktualności > Aktualności > OLIMPIADA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

OLIMPIADA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

5 grudnia 2019 r. uczniowie naszej Szkoły wzięli udział w Olimpiadzie Przedsiębiorczości. W tym roku to już 15 edycja tego przedsięwzięcia prowadzonego przez Fundację Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięć największych polskich uczelni ekonomicznych – Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu. Hasło przewodnie tegorocznej edycji Olimpiady to „Zarządzanie różnorodnością w organizacji. Kultura, Struktura, Pracownik”.

W etapie szkolnym uczestniczyło 21 zawodników z następujących klas: 4 TE, 3 A, 2 A uczących się w zawodach technik ekonomista oraz technik handlowiec. Uczniowie mieli do rozwiązania test obejmujący 25 pytań łatwiejszych i 25 pytań o wyższym poziomie zaawansowania. Za poprawną odpowiedź można było uzyskać +1 lub +2 punkty, brak odpowiedzi skutkował zerową punktacją, natomiast odpowiedzi nieprawidłowe przynosiły punkty ujemne. Dlatego oprócz wiedzy ważną rolę w tych zawodach odegrała strategia działania przyjęta przez poszczególnych zawodników.

Dziękujemy za zaangażowanie wszystkim uczestnikom, natomiast po sprawdzeniu prac można stwierdzić, że tym razem najlepiej poradzili sobie:

I miejsce – Kinga Ligęza (kl. 4 TE) oraz Martyna Grabowska (kl. 2 A),

II miejsce – Wiktoria Słodka (kl. 2 A),

III miejsce – Klaudia Kaderzawek (kl. 2 A),

wyróżnienia – Tomasz Kowalczyk (kl. 2 A) oraz Klaudia Jurczyk (kl. 3 A).

Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnych przedsięwzięciach zawodowych!

Nauczyciele przedmiotów ekonomicznych