Start > Aktualności > Aktualności > Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej

7 listopada 2018 r. odbyły się w naszej Szkole zawody I stopnia (szkolne) XXXII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej organizowane przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne . W tym roku hasło przewodnie Olimpiady to: „Gospodarka światowa – wolny handel czy protekcjonizm”. Głównym celem zawodów jest poszerzanie wiedzy ekonomicznej młodzieży, wiedzy o współczesnej gospodarce, w tym świadomości jej znaczenia. Formuła zawodów ma na celu sprawdzenie zarówno zdobytej wiedzy ekonomicznej, jak i sprzyjanie rozwojowi samodzielnego myślenia.

W tegorocznej edycji Olimpiady w naszej szkole uczestniczyło 18 uczniów z klas: 2A, 3TE, 4HE. Najlepsze wyniki osiągnęli:

1. Paulina Pałetko, klasa 4HE – 38 pkt,
  2. Rafał Chmielowski, Kinga Ligęza, klasa 3TE – 36 pkt,
  3. Klaudia Jurczyk, Szymon Setkowicz, klasa 2A – 35 pkt.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie, a o tym kto zakwalifikował się do zawodów II stopnia dowiemy się do 3 grudnia 2018 r.

Renata Cisek, Dorota Bodziarczyk, nauczycielki przedmiotów ekonomicznych