Start > Aktualności > Aktualności > POMOC OFIAROM WOJNY W UKRAINIE

POMOC OFIAROM WOJNY W UKRAINIE

Nasza Szkoła, chcąc wesprzeć osoby dotknięte skutkami wojny na wschodzie, inicjuje akcję, w której możesz, jako uczeń naszej placówki (także Twoi Rodzice czy znajomi), przyłączyć się do pomocy ofiarom wojny w Ukrainie. Wybierz formę pomocy, w którą chcesz się zaangażować:

1. KRWIODAWSTWO
  2. TŁUMACZ / POMOC JĘZYKOWA
  3. OPIEKA DO DZIECI
  4. MODLITWA
    (Modlitwa będzie prowadzona także codziennie w szkolnej auli o godzinie 12.10 i będzie trwała max 5 minut. Ufamy, że nasza wspólna modlitwa przyniesie oczekiwany pokój, którego my też pragniemy.)
  5. WSPARCIE FINANSOWE
  6. TRANSPORT

Jeśli wybrałeś /wybrałaś coś dla siebie, zgłoś się do naszych nauczycieli. Akcję koordynują pani Kamila Bielamowicz, pan Henryk Kuczaj i pan Piotr Tandyrak.

Czekamy właśnie na Ciebie!

Wykaz stron internetowych przydatnych w udzielaniu pomocy obywatelom Ukrainy.

Ukraina – materiały dla nauczycieli, opiekunów, uczniów

Sytuacja związana z wojną w Ukrainie wymaga od dorosłych podejmowania rozmów z dziećmi na bardzo trudne tematy. Młodzi ludzie potrzebują wielokierunkowego wsparcia, między innymi w zakresie zrozumienia swoich uczuć i myśli oraz poznania sposobów radzenia sobie z nimi.

Duże zainteresowanie w różnych grupach wiekowych wzbudza obecnie nauka języka polskiego, jako obcego oraz podstawy języka ukraińskiego. Dlatego też dla nauczycieli, wychowawców, rodziców, opiekunów i dzieci przygotowaliśmy zbiór wybranych bezpłatnych materiałów edukacyjnych, dostępnych online.

Materiały edukacyjne i pomocnicze

Scenariusze zajęć, ćwiczenia

Materiały do nauki języka polskiego i ukraińskiego

Nagrania, filmy