Start > Aktualności > Aktualności > Poświęcenie sztandaru Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie

Poświęcenie sztandaru Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie

Uroczyste obchody Święta Rzemiosła Polskiego rozpoczęły się 25 maja 2019 r. o godz. 10  Mszą Św. w Bazylice Mariackiej w intencji małopolskich rzemieślników oraz ich rodzin.

Podczas tej Mszy Św. archiprezbiter Bazyliki Mariackiej ks. inf. Dariusz Raś poświęcił sztandar Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości MIRiP w Krakowie.

Filmik na Youtube –poświęcenie nowego sztandaru Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości

Na gali w Pałacu Czeczotka zostały również wręczone pierwsze odznaki „R”.  Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i prezes Janusz Kowalski zostali wyróżnieni odznaką szkolną „R” w stopniu złotym. Srebrną odznakę przyznano też Annie Korfel-Jasińskiej (zostanie wręczona w innym terminie). Odznakę dla prezydenta odebrał jego zastępca Jerzy Muzyk.

Pełna relacja z uroczystości Święta Rzemiosła dostępna jest na stronie MIRiP