Start > Aktualności > Projekty > PO WER 2018 > PO WER – Czechy. Rusza rekrutacja!

PO WER – Czechy. Rusza rekrutacja!

Opis projektu

• PROJEKT „„Nauka w połączeniu z praktyką gwarancją lepszego startu w dorosłość!” (numer projektu 2017-1-PL01-KA102-037261)” jest realizowany przez Małopolską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie  w ramach Programu POWER na zasadach Erasmus+. Partnerem czeskim jest szkoła Střední škola polytechnická Brno (LINK), która specjalizuje się w nauce w branży budowlanej (głównie monter instalacji sanitarnych), jednak dzięki mocnej współpracy z innymi szkołami może umożliwić kontakt z innymi branżowymi szkołami.
  • W projekcie weźmie udział 33 uczniów Rzemieślniczej Branżowej Szkoły I Stopnia MIRiP we wszystkich branżach nauczanych w szkole:. Dzięki temu każdy uczeń naszej szkoły może wziąć udział w mobilności. Wyjazd podzielony będzie na dwie tury:
    maj 2018 – 17 uczniów
    maj 2019 – 16 uczniów
  • Do opieki zostanie oddelegowanych 2 nauczycieli/opiekunów, którzy pełnić będą nadzór nad uczniami na wyjeździe oraz będą dbać o komfort ich przebywania i nauki
  • Staż uczniów potrwa 2-tyg i obejmie praktyki w czeskich zakładach rzemieślniczych, centrach i placówkach kształcenia lub w szkołach.
  • Termin pierwszego wyjazdu: 20.05 03.06.2018 r.. Okres ten zaliczany jest jako okres praktyk zawodowych
  • Miejsce: Brno, Czechy

Zgłoszenie udziału w Projekcie

• wypełnienie i złożenie w Sekretariacie Szkoły Formularza Zgłoszeniowego (do pobrania w Sekretariacie Szkoły lub na stronie internetowej Szkoły)
  • zapoznanie się z Regulaminem Rekrutacji (do pobrania w Sekretariacie Szkoły lub na stronie internetowej Szkoły),
  • Po zakwalifikowaniu do Projektu OBOWIĄZKOWY udział w kursie przygotowawczym przed wyjazdem (językowym, kulturowym, który będzie odbywał się na terenie Szkoły).
  • Termin składania Formularzy Zgłoszeniowych: 26.01.2018 r. Wyniki rekrutacji zostaną wywieszone w gablocie obok sekretariatu w dniu 02.02.2018r.

DO POBRANIA:

REGULAMIN REKRUTACJI UCZESTNICTWA W PROJEKCIE

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY UCZNIOWIE

Szczegółowe informacje

• Staż zagraniczny zapewni młodym ludziom nowe umiejętności i praktyczną wiedzę z zakresu wykorzystywania nowoczesnych narzędzi i technologii w swojej specjalności na rynku czeskim. Po odbytym stażu uczniowie nabędą zagraniczne doświadczenie, w tym przede wszystkim praktyczne umiejętności językowe, niezbędne w ich przyszłej pracy zawodowej;
  • Zakwaterowanie – internat szkoły Střední škola polytechnická Brno; pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienkami
  • Wyżywienie – śniadania i obiadokolacje, paczki żywieniowe na praktyki;
  • zapewniamy ubranie robocze;
  • każdy uczestnik otrzyma kieszonkowe;
  • Program kulturowy obejmie zwiedzanie Brna, Pragi (do ustalenia).
  • Po odbyciu stażu uczniowie otrzymają CERTYFIKAT (w języku polskim i czeskim) potwierdzający nabyte umiejętności oraz międzynarodowy dokument EUROPASS.