Start > Aktualności > Projekty > PO WER 2017 > REKRUTACJA do programu PO WER do 7 kwietnia!

REKRUTACJA do programu PO WER do 7 kwietnia!

Opis projektu

• PROJEKT „Nauka+zawód=lepszy start w dorosłość! Staże zawodowe 20 uczniów w przedsiębiorstwach w Niemczech” realizowany jest przez Małopolską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie  w ramach Programu POWER na zasadach Erasmus+. Partnerem niemieckim jest Firma VITALIS (LINK), która w przeciągu ostatnich 17 lat firma brała udział w kilkuset projektach zrealizowanych w różnych dziedzinach kształcenia i przyjmuje u siebie rocznie około 2000 gości z krajów Unii Europejskiej. Firma specjalizuje się w organizacji praktyk.
  • W projekcie weźmie udział 20 uczniów Rzemieślniczej Zasadniczej Szkoły Zawodowej MIRiP w branżach: fryzjer, mechanik pojazdów samochodowych, blacharz samochodowy, lakiernik samochodowy, elektromechanik pojazdów samochodowych, murarz-tynkarz, monter instalacji sanitarnych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, stolarz, elektryk, ślusarz, sprzedawca, cukiernik, piekarz, kucharz.
  • Do opieki zostanie oddelegowanych 2 nauczycieli/opiekunów, którzy pełnić będą nadzór nad uczniami na wyjeździe oraz będą dbać o komfort ich przebywania i nauki
  • Staż uczniów potrwa 2-tyg i obejmie praktyki w niemieckich zakładach rzemieślniczych.
  • PRAKTYKI – zapewni partner niemiecki Firma VITALIS. Opiekunem praktyk ze strony firmy będzie osoba władająca językiem polskim (Małgorzata Worona) i będzie służyć uczniom wszelką pomocą na miejscu, oprócz nauczycieli/opiekunów Rzemieślniczej Zasadniczej Szkoły Zawodowej.
  • Termin wyjazdu: 20.08 02.09.2017 r (ZAMIAST PRAKTYKI W ZAKŁADZIE W POLSCE – NIE KOSZTEM WAKACJI!)
  • Miejsce: Schkeuditz, w pobliżu Lipska

Zgłoszenie udziału w Projekcie

• wypełnienie i złożenie w Sekretariacie Szkoły Formularza Zgłoszeniowego wraz z załącznikami (do pobrania w Sekretariacie Szkoły lub na stronie internetowej Szkoły)
  • zapoznanie się z Regulaminem Rekrutacji (do pobrania w Sekretariacie Szkoły lub na stronie internetowej Szkoły),
  • Po zakwalifikowaniu do Projektu OBOWIĄZKOWY udział w kursie przygotowawczym przed wyjazdem (językowym, kulturowym, który będzie odbywał się na terenie Szkoły).
  • Termin składania Formularzy Zgłoszeniowych: 07.04.2017 r.

DO POBRANIA:

REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY NAUCZYCIELE

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY UCZNIOWIE

OŚWIADCZENIE UCZESTNIKA PROJEKTU

UPOWAŻNIENIE DO PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH

Szczegółowe informacje

• Staż zagraniczny zapewni młodym ludziom nowe umiejętności i praktyczną wiedzę z zakresu wykorzystywania nowoczesnych narzędzi i technologii w swojej specjalności na rynku niemieckim. Po odbytym stażu uczniowie nabędą zagraniczne doświadczenie, w tym przede wszystkim praktyczne umiejętności językowe, niezbędne w ich przyszłej pracy zawodowej;
  • Zakwaterowanie – bezpośrednio na terenie firmy Vitalis; pokoje 3, 4, 5 osobowe z łazienkami – w pokojach jest dostęp do internetu bezprzewodowego, telewizor, pościel, (ręczniki przywożą grupy ze sobą);
  • Wyżywienie – śniadania i obiadokolacje;
  • zapewniamy ubranie robocze;
  • na miejscu jest klub młodzieżowy: możliwość gry w billard, XBOX, dyskoteka, boisko do piłki siatkowej, boisko do piłki nożnej;
  • czas wolny poza terenem ośrodka: kręgle, basen, wyjście do ZOO;
  • każdy uczestnik otrzyma kieszonkowe;
  • Program kulturowy obejmie zwiedzanie Lipska, Berlina, Drezna.
  • Po odbyciu stażu uczniowie otrzymają CERTYFIKAT (w języku polskim i niemieckim) potwierdzający nabyte umiejętności oraz międzynarodowy dokument EUROPASS.