Start > Aktualności > Aktualności > ROCZNICA NADANIA ZESPOŁOWI SZKÓŁ RZEMIOSŁA I PRZEDSIĘBIORCZOŚCI MIRIP W KRAKOWIE IMIENIA KS. KARD. ADAMA S. SAPIEHY I POŚWIĘCENIA SZTANDARU SZKOŁY

W dniu 25 maja 2019 r. Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości MIRiP w Krakowie oficjalnie przyjął imię Księdza Kardynała Adama Stefana Sapiehy.

W tym też dniu społeczność szkoły z Panią Dyrektor Elżbietą Kosacką na czele oraz Panem Prezesem Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie Januszem Kowalskim, władzami MIRiP, przedstawicielami cechów zrzeszonych w MIRiP i zaproszonymi gośćmi, uczestniczyła w uroczystej Mszy Świętej w Bazylice Mariackiej, podczas której został poświęcony i przekazany na ręce Pani Dyrektor sztandar szkoły.

Poświęcenia sztandaru dokonał ks. Infułat Dariusz Raś.

Zwieńczeniem uroczystości było złożenie przez przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego wiązanki kwiatów pod pomnikiem Patrona szkoły, który znajduje się przy ul. Franciszkańskiej.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego klipu upamiętniającego uroczystość poświęcenia sztandaru szkoły.