Start > Aktualności > Aktualności > SŁOWO DYREKTORA SZKOŁY – W ZWIĄZKU ZE ŚWIĘTEM NADANIA IMIENIA SZKOLE

SŁOWO DYREKTORA SZKOŁY – W ZWIĄZKU ZE ŚWIĘTEM NADANIA IMIENIA SZKOLE

Słowo Dyrektora Szkoły z okazji nadania imienia Ks. Kard. A.S. Sapiehy  i poświęcenia sztandaru Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie

„ Chciałbym być trochę taki, jak On”

św. Jan Paweł II

Jako Dyrektor ZSRiP wyrażam wielką radość z faktu nadania imienia i poświęcenia sztandaru szkoły. Dziękuję Księdzu Infułatowi Dariuszowi Rasiowi za przewodzenie celebrze i poświęcenie sztandaru Bazylice Mariackiej. Wszystkim Księżom za koncelebrę i modlitwę za nas.

Patron to postać bardzo ważna w życiu szkoły. Wokół niej buduje się tradycje i wprowadza w świat jej wartości. Mam nadzieję, że sylwetka Patrona stanie się bliska naszym pracownikom, uczniom, absolwentom i przyjaciołom.

Wiedza o dokonaniach postaci Księdza Kardynała, znajomość Jego życiorysu i priorytetów działań wzbudza uznanie. Szacunek do Patrona, jak również do szkoły noszącej Jego imię, motywuje do jeszcze większego wspólnego wysiłku – by było lepiej, mądrzej i bardziej przyjaźnie.

Celem naszej pracy jest wychować dobrego człowieka, rzemieślnika lub technika zgodnie z zasadami humanitaryzmu, właściwego spojrzenia na ludzi i świat.

Nasza szkoła to takie miejsce w Krakowie , w którym wspólną troską jest i zawsze będzie człowiek, zwłaszcza młody, potrzebujący wsparcia i przewodnictwa. Jako społeczność ZSRiP pragniemy podtrzymywać tradycje krakowskiego Rzemiosła i czerpać z jego wartości.

Patron Ks. Kard. Adam Sapieha to przecież symbol historii Polski i godny naśladowania patriota. Wzór otwartości na dialog z drugim człowiekiem, wrażliwy na krzywdę i cierpienie, wzór troski o kulturę i rozwój intelektualny. To nade wszystko gorliwy chrześcijanin i katolik.

Idei założenia Szkoły przyświecała wizja przywrócenia świetności rzemiosła jako podstawowej gałęzi gospodarki naszego kraju.

Zobowiązuję się w tym miejscu również dbać o rozwój duchowy naszych uczniów. Taki Patron nie tylko zobowiązuje, ale nade wszystko dodaje sił.

To dla mnie sposobność, by wyrazić wdzięczność tym z Państwa, dzięki którym zmieniła się nasza rzeczywistość.

Pragnę podziękować wszystkim, którzy wspierali i wspierają Szkołę. To radość i przywilej mieć takie osoby. Jestem przekonana, że w naszych działaniach edukacyjnych i wychowawczych Patron już pomaga nam każdego dnia. To z codziennych radości rodzi się nasza siła.

Panu Prezesowi Januszowi Kowalskiemu dziękuję za sztandar – jego obecność podkreślać będzie podniosły charakter wszystkich uroczystości i ważnych wydarzeń w życiu naszej szkolnej społeczności.

W tej uroczystej chwili życzę wszystkim z Państwa, Gościom, Nauczycielom, Rzemieślnikom, Pracownikom wielu sukcesów w pracy, kreatywności i zapału w realizacji trudnych zadań pedagogicznych i wychowawczych oraz stałego poczucia, że przez codzienny trud spełniają Państwo swe powołanie.

Do Uczniów

Życzę, by czas spędzony w naszej szkole był pasjonującą przygodą z mistrzem, spotkaniem z nauką, odkrywaniem jej tajemnic i odnajdywaniem siebie.

Życzę radości, wielu przyjaźni, optymizmu do świata. Pragnę, by ten szkolny czas na długo pozostał w Waszej pamięci, by był wspomnieniem szkoły przyjaznej.

Waszym Rodzicom składam życzenia pomyślności w życiu osobistym i zawodowym.

Wiele zdrowia i zadowolenia.

Ad multos annos!