Start > Aktualności > Aktualności > ŚWIĘTO BIBLIOTEK W ZSRIP – 9-30 MAJA 2022

ŚWIĘTO BIBLIOTEK W ZSRIP – 9-30 MAJA 2022

Wiosna to czas poświęcony książce, promocji czytania, targom książki, kiermaszom itp. I tak np. 23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki, w kwietniu biblioteka ZSRiP organizowała kiermasz książki, 8 maja świętowały biblioteki i bibliotekarze. W związku z tym postanowiliśmy przedłużyć wspólne świętowanie i  zaangażować młodzież wraz z nauczycielami do udziału w akcjach promujących czytanie, zachęcić ich do korzystania z bogatych zbiorów bibliotek, szkolnych i publicznych.
W tym miejscu można przypomnieć, że biblioteka ZSRiP MIRiP trzy razy skorzystała z dofinansowania na książki (NPRCz). Tylko w 2021 r. zakupiliśmy książki z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa za 12 tys. zł.

A oto propozycje działań i konkursów na maj:

1. Stworzenie klasowych kącików czytelniczych w salach lekcyjnych (w miarę możliwości) i czytanie fragmentów wybranej/-nych przez klasę powieści podczas majowych lekcji wychowawczych (możecie śmiało korzystać z oferty naszej biblioteki, do czego gorąco zachęcam) – mile widziane będą zdjęcia z czytania z Wami w roli głównej 🙂

2. Konkurs literacki na esej nt. „Książka oknem na świat. Rola czytania i bibliotek w XXI wieku”.

3. Konkurs klasowy na kolaż zdjęć. Temat fotografii to „Jesteśmy uczniami, więc chętnie czytamy i z bibliotek korzystamy”.

4. Konkurs czytelniczy ze znajomości utworu „Mały książę” A. de Saint-Exupérego (między 23 a 27 maja 2022 r.)

Serdecznie zapraszam do udziału i zgłoszeń! Edyta Gawin / n-el bibliotekarz

Szczegóły w regulaminach: