Start > Aktualności > Aktualności > Targi Edukacyjne Festiwal Zawodów w Małopolsce – edycja szósta!

Targi Edukacyjne Festiwal Zawodów w Małopolsce – edycja szósta!

Ponad 16 tysięcy małopolskich uczniów odwiedziło VI Festiwal Zawodów na terenie EXPO Kraków, przy ul. Galicyjskiej 9. Przez 3 dni, od 22 do 24 marca 2018 r. na EXPO Kraków prezentowało się blisko 250 wystawców oraz przedsiębiorców współpracujących ze szkołami. Organizatorem Targów Edukacyjnych Festiwalu Zawodów w Małopolsce było Województwo Małopolskie, natomiast realizatorem firma Targi w Krakowie Sp. z o.o.

Podczas tegorocznego Festiwalu szkoły oraz przedsiębiorcy prezentowali się w dziewięciu niezależnych ekspozycjach wystawienniczych w następujących grupach: administracyjno-usługowej, budowlanej, elektryczno-elektronicznej, mechanicznej i górniczo-hutniczej, medyczno-społecznej, rolniczo-leśnej z ochroną środowiska, turystyczno-gastronomicznej, służb „mundurowych” oraz szkół zagranicznych – partnerów Województwa Małopolskiego.

Wystawcy „na żywo” prezentowali na czym polega kunszt poszczególnych zawodów. Podobnie jak w ubiegłych latach, podczas Festiwalu, można było skorzystać z pomocy wykwalifikowanych doradców zawodowych, którzy przeprowadzali ocenę indywidualnych predyspozycji i sugerowali najodpowiedniejszą ścieżkę kształcenia.

Nasza szkoła w tym roku prezentowała zawody łącznie na trzech interaktywnych stanowiskach! Stanowisko w sektorze budowlanym, pod hasłem POSTAW NA RZEMIOSŁO, przybliżyło zwiedzającym pracę w zawodach takich jak stolarz czy zdun. Odwiedzający mogli dowiedzieć się czy praca stolarza jest ciężka, jakie są możliwości, które daje ten zawód oraz sprawdzić swoje umiejętności manualne z pomocą dłuta. Na specjalne zaproszenie przyjechali do nas uczestnicy projektu “Szkolenie kadry inwestycją w kształcenie młodzieży – ku przyszłości nowoczesnego zduństwa” realizowanego przez Małopolski Cech Zdunów i Zawodów Pokrewnych. Dzięki nim, mogliśmy się dowiedzieć jak wygląda praca i nauka zawodu zduna w Polsce a jak wygląda to w Austrii.

Stanowisko w sektorze administracyjno-usługowym kusiło wyjątkowym zapachem i smakiem, ponieważ można było skosztować pysznych, owocowych płonących naleśników z patelni uczniów w zawodzie kucharz. Z kolei uczennice w zawodzie fryzjer prezentowały modne i kolorowe fryzury we wszystkich kolorach tęczy oraz fantazyjne loki.

Nasze trzecie stoisko to nowość pod hasłem KOWALSTWO ARTYSTYCZNE- KUŹNIA PRZYGODY! Przed wejściem głównym hali EXPO, uczniowie kowalstwa, wprowadzali odwiedzających w arkana tego wyjątkowego rzemiosła.

Za zaangażowanie dziękujemy naszym uczniom w zawodach: kucharz: Aleksander Ptak, Mariusz Kwarciński, fryzjer: Martyna Kaźmierczak, Natalia Bochenek, kowal: Filip Włodek, Wojciech Andruszkiewicz.

Szczególne podziękowania składamy osobom i firmom, które pomogły nam przygotować stoiska:

CEBUD s.c. Maria i Jacek Ręka – zdun www.cebud.eu

STOLFACH Pracownia Stolarska Józef Majerczyk – stolarz stolfach.com.pl

Wszystkich, którzy nie mogli przybyć na Targi Edukacyjne zapraszamy 21 kwietnia na Dni Otwarte naszej szkoły, przy ul. Rzeźniczej 4 w Krakowie!