Start > Technik logistyk

Technik logistyk

Nauka w Technikum po szkole podstawowej trwa 5 lat i kończy się egzaminem maturalnym i egzaminem zawodowym.

Zawód technika logistyka jest obecnie bardzo poszukiwanym zawodem na rynku pracy. Prognozy rynku pracy wskazują, że tendencja ta w najbliższych latach nie ulegnie zmianie. Po uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu z wszystkich kwalifikacji przewidzianych dla danego zawodu absolwent otrzymuje tytuł technika logistyka.

Kwalifikacje dla zawodu technik logistyk 333107 i harmonogram zdobywania kwalifikacji:

Absolwent potrafi:

• zarządzać zapasami z uwzględnieniem warunków zapotrzebowania
  • organizować transport zgodnie z zasadami łańcucha dostaw
  • organizować funkcjonowanie transportu uwzględniając sieć powiązań miedzy przedsiębiorstwami
  • stosować zasady bezpieczeństwa i ochrony środowiska przy przewozie ładunków
  • przygotowywać zasady organizacji i technologii magazynowania do planowania współpracy z firmami produkcyjnymi i handlowymi
  • planować zadania logistyczne
  • wykorzystywać techniki teleinformatycznej w logistyce

Absolwenci mogą podjąć pracę w:

• działach logistyki przedsiębiorstw przemysłowych
  • działach handlowych
  • działach dystrybucyjnych
  • działach usługowych
  • działach transportowo – spedycyjnych
  • jednostkach samorządu terytorialnego

Absolwent tego kierunku nabywa również umiejętności praktyczne do prowadzenia własnej działalności gospodarczej w zakresie logistyki!

Możliwość dalszego kształcenia:
Absolwenci mogą również kontynuować naukę w ramach studiów licencjackich lub magisterskich na różnych kierunkach.