Start > Aktualności > Aktualności > Tramwaj Rzemiosła

Tramwaj Rzemiosła

„Tramwajem w krakowską nowoczesność” takie hasło przyświecało wycieczce uczniów Rzemieślniczej Zasadniczej Szkoły Zawodowej MIRiP i Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1, która odbyła się 16 grudnia. Dzięki współpracy MIRiP, Urzędzu Miasta Krakowa i Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnemu młodzież miała szansę zwiedzić miasto podróżując najnowocześniejszym nabytkiem MPK – tramwajem typu KRAKOWIAK. Jest to niezwykle ważny wydarzenie, ponieważ był to pierwszy tego typu przejazd ulicami Krakowa.

Skąd pomysł na tego typu działanie? Zarząd MIRiP podjął decyzję dokształcania naszej młodzieży, pochodzącej zarówno z Krakowa jak i okolic, polegającą na poszerzeniu ich wiedzy na temat osiągnięć i rozwoju miasta. W związku z tym, planowany jest szereg działań pogłębiających ich wiedzę na temat rozbudowy miasta, odnawiania jego infrastruktury i tworzenia nowych miejsc pracy, w których to w przyszłości będą mogli znaleźć zatrudnienie.

Trasa wycieczki przebiegała trasą, na której znajdują się najnowocześniejsze inwestycje miasta m.in. od Ronda Grzegórzeckiego, estakadą Lipska-Wielicka na Kurdwanów a stamtąd wracając przez Rondo Mogilskie, przez nowoczesne torowisko do Kraków-Areny, aż do przebudowanego Placu Centralnego. Jako jedni z nielicznych uczniowie mieli szansę przejechać przez umieszczona wysoko nad ziemią pętlę na Kurdwanowie. O wszystkich nowinkach technicznych, budowie nowoczesnej komunikacji i sposobie jej działania odpowiadał ekspert w tej dziedzinie Pan Grzegorz Dyrkacz – Dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Krakowi. Na trasie przejazdu omówił najważniejsze inwestycje przeprowadzone w Krakowie na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Projekt ten ma uzmysłowić młodzieży tempo rozwoju, zapoznać ich z topografią Krakowa oraz pokazać szansę i możliwości, które daje miasto. Jadąc najnowocześniejszą linia tramwajową w Krakowie chcemy pokazać także postęp technologiczny w dziedzinie transportu miejskiego.

[huge_it_gallery id=”9″]