Start > Aktualności > Aktualności > UCZESTNICZYMY W PROGRAMIE „ZŁOTE SZKOŁY NBP” 2022

UCZESTNICZYMY W PROGRAMIE „ZŁOTE SZKOŁY NBP” 2022

Nasza Szkoła bierze udział w programie Złote Szkoły NBP. To ogólnopolski projekt popularyzujący wiedzę ekonomiczną w środowiskach szkolnych. Ideą programu jest przygotowanie młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów. Program aktywizuje uczniów do podejmowania zespołowych inicjatyw na rzecz swojej szkoły i najbliższego otoczenia przybliżających zagadnienia ekonomiczne w nowatorski i przystępny sposób. Zespoły nazwane Drużynami Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej utworzone w szkole ubiegają się o tytuł „Złotej Szkoły NBP”, wykonując określone w programie zadania.
Finanse osobiste to sztuka zarządzania własnymi pieniędzmi. Umiejętność kontrolowania wydatków tak, by zawsze wystarczało na wszystkie potrzeby. Świadome korzystanie z narzędzi pomnażania tego, co udało się odłożyć. Mądre budowanie bezpieczeństwa finansowego, które umożliwia planowanie przyszłości. Te umiejętności zdobyte przez uczniów procentują przez całe życie, dlatego warto je doskonalić od najmłodszych lat.

BEZPIECZNI W FINANSACH OSOBISTYCH

II edycja programu Złote Szkoły NBP

ZAKRES TEMATYCZNY ZADAŃ:

• Gotówka jako powszechnie akceptowana metoda płatności w Polsce. Jak bezpiecznie
    korzystać z gotówki i rozpoznawać zabezpieczenia polskich banknotów?
  • Podstawowe zasady bezpieczeństwa w trakcie korzystania z bankowości elektronicznej i mobilnej.
  • Ochrona danych i pieniędzy przed cyberzagrożeniami. Jakie konsekwencje finansowe niesie kradzież tożsamości?
  • Zagrożenia związane z produktami finansowymi oferującymi wysoką stopę zwrotu.
  • Bezpieczne przechowywanie pieniędzy. Jak są chronione depozyty w bankach?
  • Ryzyko pułapki rosnącego zadłużenia. Co trzeba wiedzieć o szybkich pożyczkach?
  • Sztuka zawierania zobowiązań finansowych. Jak korzystać z praw konsumenckich przy podpisywaniu umów?

Koordynator projektu  w Szkole – p. Anna Kordzikowska