Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości
ul. Rzeźnicza 4
31-540 Kraków
Start > Branżowa Szkoła I Stopnia

Branżowa Szkoła I Stopnia

Złotnik-jubiler

Wykonuje i naprawia wyroby złotnicze i jubilerskie – wykonuje obróbkę metali szlachetnych i ich stopów – łączy elementy wyrobów jubilerskich i złotniczych – oprawia kamienie jubilerskie – wykonuje obróbkę wykańczającą wyrobów złotniczych i jubilerskich – naprawia i przerabia wyroby złotnicze i jubilerskie Będziesz pracować indywidualnie, ale często będziesz mieć kontakty z ludźmi. Będziesz doradzać w kwestii doboru biżuterii, odpowiadając na pytania klientów, utwierdzać ich w słuszności podjętej

...czytaj więcej

Zdun

Wykonuje prace zduńskie– wykonuje murowane piece grzewcze i ich rozbiórkę– wykonuje i rozbiera kominki Będziesz pracować indywidualnie na zlecenie klienta. Kariera edukacyjna: Podobne umiejętności mogą być przydatne także w zawodach: kominiarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, monter izolacji budowlanych, kamieniarz, cieśla, dekarz, betoniarz-zbrojarz, monter konstrukcji budowlanych, technik renowacji elementów architektury, technik dróg i mostów kolejowych, monter systemów rurociągowych, monter nawierzchni

...czytaj więcej

Wędliniarz

Produkuje przetwory mięsne i tłuszczowe – rozbiera i wykrawa mięso – magazynuje i przygotowuje mięso do dystrybucji – wykonuje prace związane z produkcją przetworów mięsnych i tłuszczowych – magazynuje i przygotowuje przetwory mięsne i tłuszczowe do dystrybucji Twoja praca będzie mieć charakter zespołowy. Będziesz kontaktować się ze współpracownikami i przełożonymi. W tym zawodzie ważny jest zmysł smaku, węchu oraz sprawność manualna. Kariera edukacyjna: Podobne umiejętności mogą być przydatne

...czytaj więcej

Tapicer

Wykonuje wyroby tapicerowane – wykonuje prace tapicerskie – wykonuje naprawy i renowacje wyrobów tapicerowanych Twoja praca może mieć charakter indywidualny i zespołowy, w zależności od miejsca jej wykonywania. Jeżeli będziesz pracować przy produkcji mebli na skalę przemysłową, wówczas będziesz działać w zespołach, natomiast w zakładzie rzemieślniczym lub prowadząc taki zakład – najczęściej indywidualnie, wykonując samodzielnie wszystkie czynności zmierzające do otrzymania produktu końcowego. Kariera

...czytaj więcej

Stolarz

Wytwarza wyroby stolarskie – wykonuje wyroby z drewna i tworzyw drzewnych – wykonuje naprawy, renowację i konserwację wyrobów stolarskich Będziesz pracować indywidualnie. Będziesz odpowiedzialny za jakość wykonania wyrobów. Kariera edukacyjna: Możesz kontynuować naukę na kursie kwalifikacyjnym dla zawodu technik technologii drewna. Podobne umiejętności mogą być przydatne także w zawodach: tapicer, cieśla, koszykarz-plecionkarz, technik technologii drewna. Warunki pracy: Będziesz pracować średnio 6–9

...czytaj więcej

Sprzedawca

Prowadzi sprzedaż – organizuje sprzedaż – sprzedaje towary Będziesz pracować z ludźmi, doradzać im w wyborze towarów, informować o asortymencie, cechach i użytkowaniu towarów, warunkach sprzedaży. Trafią ci się trudni klienci. W krótkim czasie trzeba zapamiętać dużo informacji, np. nazwy produktów i ich ceny. Musisz orientować się w potrzebach klientów i zabiegać o zaopatrzenie w towary najbardziej przez nich poszukiwane. Kariera edukacyjna: Możesz kontynuować naukę na kursie kwalifikacyjnym

...czytaj więcej

Ślusarz

Wykonuje i naprawia elementy maszyn, urządzeń i narzędzi – wykonuje elementy maszyn, urządzeń i narzędzi metoda obróbki ręcznej – wykonuje elementy maszyn, urządzeń i narzędzi metoda obróbki maszynowej – wykonuje połączenia materiałów – naprawia i konserwuje elementy maszyn, urządzeń i narzędzi Będziesz pracować indywidualnie. W swojej pracy będziesz utrzymywać kontakty ze zleceniodawcami i odbiorcami usług oraz przełożonymi. Kariera edukacyjna: Możesz kontynuować naukę na kursie kwalifikacyjnym dla

...czytaj więcej

Piekarz

Produkuje wyroby piekarskie – magazynuje surowce piekarskie – wytwarza ciasta oraz kształtuje wyroby piekarskie – przygotowuje kęsy ciasta do wypieku i wypieka ciasta – przygotowuje pieczywo do dystrybucji Będziesz pracować samodzielnie lub z pomocnikiem. Twoje kontakty z ludźmi będą ograniczać się do pracowników zmiany. Kariera edukacyjna: Możesz kontynuować naukę na kwalifikacyjnym kursie dla zawodu technik technologii żywności. Podobne umiejętności mogą być przydatne także w zawodach:

...czytaj więcej

Obuwnik

Wytwarza obuwie – wykonuje elementy obuwia – wykonuje montaż obuwia Kariera edukacyjna: Możesz kontynuować naukę na kursie kwalifikacyjnym dla zawodu technik obuwnik. Podobne umiejętności mogą być przydatne także w zawodach: kaletnik, kuśnierz, technik technologii wyrobów skórzanych, technik obuwnik. Warunki pracy: Będziesz pracować od 6 do 9 godzin i jeśli będzie zapotrzebowanie, na zmiany. Praca jest wykonywana tylko w dzień. Będziesz pracować w pomieszczeniach zamkniętych

...czytaj więcej

Murarz-tynkarz

Wykonuje roboty murarskie i tynkarskie – wykonuje zaprawy murarskie i tynkarskie oraz mieszanki betonowe – wykonuje murowane konstrukcje budowlane – wykonuje tynki – wykonuje remonty oraz rozbiórki murowanych konstrukcji budowlanych Będziesz pracować w zespole. Niezbędna jest umiejętność pracy w narzuconym tempie. Kariera edukacyjna: Możesz kontynuować naukę na kursie kwalifikacyjnym dla zawodu technik budownictwa. Podobne umiejętności mogą być przydatne także w zawodach: kominiarz, monter

...czytaj więcejWspółpracujemy z: