Start > Aktualności > Aktualności > UWOLNIJ PEGAZA – ZNAMY LAUREATÓW KONKURSU ORGANIZOWANEGO PRZEZ MCK W KRAKOWIE

UWOLNIJ PEGAZA – ZNAMY LAUREATÓW KONKURSU ORGANIZOWANEGO PRZEZ MCK W KRAKOWIE

18 listopada podczas Targów „Zaprojektowani” miało miejsce ogłoszenie wyników konkursu „Uwolnij Pegaza”, zorganizowanego w ramach Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego 2018. Prace można było zgłaszać do 31 października, a zadaniem uczestników było zaprojektowanie gadżetu użytkowego z wykorzystaniem oficjalnych grafik ERDK2018 stworzonych przez Krzysztofa Radoszka.

Celem konkursu była promocja ERDK2018 w Polsce poprzez udostępnienie do darmowego użytku oraz rozpowszechnienie pegaza oraz pięciu postaci o oryginalnym hybrydowym dizajnie, które reprezentują ERDK w Polsce. Konkurs miał wzbudzić w odbiorcach zainteresowanie dziedzictwem kulturowym oraz propagować szczytną ideę Europejskiego Roku Dziedzictwa Kulturowego. Do konkursu mógł się zgłosić każdy, kto posiada miejsce zamieszkania w Polsce. Nie wymagany był profil projektanta ani status studenta lub absolwenta kierunków projektowych i artystycznych.

Nagrodą główną w konkursie jest produkcja jednego unikatowego egzemplarza zwycięskiego gadżetu. Dodatkowo zwycięzcy otrzymują zestaw gadżetów ERDK2018 oraz wybraną publikację Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie.

Jury, w którym znalazł się projektant grafik – Krzysztof Radoszek, nagrodziło trzech zwycięzców oraz wyróżniło jedną pracę.

I miejsce zdobyła Aleksandra Klekot za projekt deskorolki.

II miejsce zostało przyznane Julii Czekaj, UCZENNICY NASZEJ SZKOŁY, za projekt koszulki.

III miejsce – Magdalena Borowicz za projekt garnituru.

Wyróżnienie otrzymała Anna Żychowska za projekt biurka.

Wystawę zwycięskich prac w konkursie „Uwolnij Pegaza” można zobaczyć w Patio Międzynarodowego Centrum Kultury w Krakowie przy Rynku Głównym 25 w dniach wtorek-niedziela, w godzinach 10.00-18.00. Wystawa potrwa do połowy grudnia 2018 roku.

Serdecznie gratulujemy

źródło: http://erdk2018.pl/pl/aktualnosci/i-uwolnij-pegaza-i-znamy-laureatow-konkursu