Start > Aktualności > Aktualności > WALENTYNKOWY DZIEŃ LITERATURY

WALENTYNKOWY DZIEŃ LITERATURY

W walentynkowy poranek w Zespole Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości MIRiP w Krakowie odbyła się impreza literacko-czytelnicza zorganizowana przez polonistów i bibliotekarzy, której towarzyszyły atrakcje przygotowane przez Samorząd Uczniowski.

Imprezę rozpoczęła pani Barbara Piotrowska, która przeprowadziła quiz z wiedzy o literaturze. Młodzież odpowiadała na dziesięć pytań. Kolejną konkurencją był tzw. „żywy obraz”. Klasy losowały wcześniej pary kochanków z dzieł literackich i bajek, a w dniu 14.02.2019 r. zostały one wyświetlone na prezentacji multimedialnej. Jury w składzie p. wicedyrektor Kazimierz Mastek, p. Irena Firlej-Liszka, p. Sabina Dudek wybrało klasy, które okazały się najlepsze w obu konkurencjach. Oto zwycięzcy:

I miejsce – klasa 4 TT

II miejsce – klasa 1 A

III miejsce – klasa 2 B

Wyróżnienia w kategorii „żywy obraz” otrzymały klasy: 2 AR i 2 ZW.

Nagrodę Publiczności w kategorii „żywy obraz” otrzymała również klasa 4 TT. Podwójne gratulacje! Klasa 2 B otrzymała w głosowaniu 18 głosów (II miejsce), 2 ZW łącznie 16 głosów (III miejsce).

„Żywe obrazy”:

W czasie walentynkowego Dnia Literatury, zarówno w auli, jak i w bibliotece szkolnej, można było wypożyczyć „w ciemno” książki o miłości. Była to akcja biblioteczna promująca czytelnictwo „Randka w ciemno z książką”. Wypożyczono prawie wszystkie z zapakowanych w papier ozdobny pozycji. Wśród zainteresowanych dobrą książką byli zarówno nauczyciele, jak uczniowie.

Uczniowie szkoły bawili się jeszcze długo po konkursie. Nastąpiło rozdanie walentynek z poczty walentynkowej, oraz można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia w samorządowej „fotobudce”.

Dziękujemy za udział w imprezie szkolnej i zaangażowanie kadry nauczycielskiej i uczniów – Organizatorzy: Barbara Piotrowska, Danuta Paduch, Irena Firlej-Liszka, Edyta Gawin,  Paulina Zachara, Barbara Gawin i Wojciech Zgud z Samorządem Uczniowskim.