Start > Aktualności > Aktualności > WARSZTATY POETYCKIE W BIBLIOTECE KRAKÓW

WARSZTATY POETYCKIE W BIBLIOTECE KRAKÓW

Dnia 9 maja w pochmurne przedpołudnie przedstawiciele klas 2 B i 1 A wzięli udział w warsztatach poetyckich ph. „Kalkulator życia”. Prowadziła je pani Aneta Kielan-Pietrzyk z Krakowskiego Forum Kultury, z wykształcenia ekonomistka, a z pasji – poetka.

Było to możliwe dzięki zaproszeniu, jakie otrzymaliśmy od pracowników Biblioteki Kraków przy ul. Dietla (Filia Nr 1) w ramach Tygodnia Bibliotek, za które serdecznie dziękujemy.

W czasie zajęć uczniowie poznali podstawowe zasady tworzenia poezji, wysłuchali wybranych wierszy pani Kielan-Pietrzyk, a także tworzyli i prezentowali własne utwory.

Udało się napisać wiersz pt. Kalkulator życia oraz krótki utwór liryczny o bibliotece (w związku z obchodzonych w maju Tygodniem Bibliotek). Młodzież bardzo chętnie pracowała pod okiem prowadzącej, za co na koniec została uhonorowana brawami i otrzymała tomiki poezji z autografem.

Opiekun młodzieży – nauczyciel bibliotekarz p. Edyta Gawin