Start > Aktualności > Aktualności > WYRÓŻNIENIE DLA NASZEGO UCZNIA W KONKURSIE GASTRONOMICZNYM!

WYRÓŻNIENIE DLA NASZEGO UCZNIA W KONKURSIE GASTRONOMICZNYM!

Dnia 8 marca 2019 r. uczeń klasy 3 BR Aleksander Ptak pod opieką pani Anny Piskorz wziął udział w XX Małopolskim Konkursie Szkół Gastronomicznych „Kulinarne dziedzictwo”.
Do rywalizacji w czasie tego jubileuszowego konkursu przystąpili kucharze, kelnerzy, barmani oraz po raz pierwszy cukiernicy.
Olek przygotował polędwiczkę wieprzową na musie jabłkowym i ciosami z boczku. Wykorzystał swą wiedzę i umiejętności, czym zasłużył na uwagę i wyróżnienie jurorów.

W ramach Konkursu odbył się spotkanie z Mistrzem Tomaszem Smoczykiem. Temat: „Dziedzictwo kulinarne a współczesna kuchnia”. Mistrz Sztuki Kulinarnej przypomniał dotychczas niedocenione smaki i aromaty naszej kuchni.