Zespół Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości
ul. Rzeźnicza 4
31-540 Kraków
Start > Aktualności > XVII STYCZNIOWE TARGI SZKÓŁ ZAWODOWYCH W MELIORKU

XVII STYCZNIOWE TARGI SZKÓŁ ZAWODOWYCH W MELIORKU

W ubiegły czwartek, 31 stycznia 2019 roku w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie, przy ul. Ułanów 9, zwanym potoczne „Meliorkiem”, odbyły się XVII STYCZNIOWE TARGI SZKÓŁ ZAWODOWYCH W MELIORKU, pod honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Targi to doroczna impreza o charakterze edukacyjno-wychowawczym, przygotowana w szczególności z myślą o uczniach klas trzecich małopolskich gimnazjów, a w tym roku również klas ósmych szkół podstawowych, których czeka wybór dalszej drogi edukacyjnej na kolejnym etapie kształcenia.

Krakowskie szkoły techniczne i zawodowe pokazywały ofertę edukacyjną na rok szkolny 2019/2020. Nie mogło zabraknąć i nas! Przedstawiciele Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości: zastępca dyrektora T. Kowalik, B. Ostrowska, nauczyciele: W. Zgud, M. Tkaczyk, E. Piątkowska, wraz z uczniami promowali szkołę poprzez prezentację multimedialną o szkole – film, przedstawiający zarys i historię i profity, wynikające z nauki w naszej szkole, prezentację zawodów w szkole branżowej i kierunków technikum, oraz materiał o ubiegłorocznym wyjeździe młodzieży do Czech na praktyki zawodowe w ramach projektu „Nauka w połączeniu z praktyką gwarancją lepszego startu w dorosłość”.

Młodzież, która odwiedziła nasze stoisko mogła skorzystać z dwóch stanowisk fryzjerskich, na których ozdabiały, plotły, czesały i nakręcały włosy nasze uczennice, kształcące się w zawodzie fryzjer oraz zobaczyć umiejętności uczniów stolarstwa na specjalnie przygotowanych stanowiskach.

Za udział w spotkaniu serdecznie dziękujemy uczniom: wiceprzewodniczacy szkoły W. Wrześniowski, D. Kopeć (kl. 2BR), M. Byś (kl. 3BR), A. Krawczenko i A. Kotsenko (kl. 1TL), N. Skoryk, M. Uszko, V. Jakowczuk (kl. 1TT), J. Stryszowska, M. Węgrzyn, G. Hartman, N. Sekuła, A. Sohymek (kl. 1ZF), gdyż to głównie bezpośredni kontakt gimnazjalistów i uczniom ósmych klas szkół podstawowych z obecnymi uczniami jest najbardziej wiarygodnym źródłem wiedzy na temat szkoły i możliwości, które ma przed sobą młodzież, stojąca przed wyborem szkoły.

Dziękujemy również Zakładowi Stolarskiemu Julian Styrna, za udział i udostępnienie materiałów i narzędzi stolarskich do prezentacji zawodu stolarz w nasze szkole.

Mamy nadzieję, że promocja naszej szkoły podczas tego spotkania, pomogła choć części gimnazjalistom podjąć ważną dla nich decyzję lub chociaż ukierunkować dalszą edukacyjną drogę i mamy nadzieję zobaczyć wielu z nich w murach naszej szkoły w roku szkolnym 2019/2020!

Zapraszamy również na dni otwarte naszej szkoły:
13, 16, 17 marca 2019 r.
13, 25, 27 kwietnia 2019 r.

Ci, których będziemy gościć, zwiedzą szkołę, poznają profity nauki w naszej szkole, poznają starsze koleżanki i kolegów oraz nawiążą kontakt z nauczycielami.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!
Współpracujemy z: