Start > Aktualności > Aktualności > 80. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM – PAMIĘTAMY

80. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA W GETCIE WARSZAWSKIM – PAMIĘTAMY

Dnia 19 kwietnia 1943 roku w Getcie Warszawskim wybuchło powstanie, którego kolejną rocznicę obchodzimy biorąc udział w Akcji Żonkile”, organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich – POLIN oraz Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Krakowie. Uczniowie klas 3 THL oraz 4 TEP uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych opartych na reportażu Hanny Krall Zdążyć przed Panem Bogiem, poznając dramatyczne wspomnienia ostatniego komendanta powstania Marka Edelmana.
Symboliczne żółte kwiaty, które Marek Edelman otrzymywał w rocznicę powstania, stały się znakiem pamięci o poległych i ich tragicznym „wyborze sposobu umierania”.
Wyjście zakończyliśmy w Muzeum Narodowym poznając sztukę XX i XXI.

Opiekunowie – p. Barbara Piotrowska i p. Rafał Matus