ul. Rzeźnicza 4
31-540 Kraków
tel. 12 421 38 44 szkola@izba.krakow.pl
Start > Aktualności > Aktualności > Bądź EKO – Oddaj Swój Stary Zużyty Telefon

Bądź EKO – Oddaj Swój Stary Zużyty Telefon

 W nawiązaniu do międzynarodowej akcji ekologicznej: „Dzień Ziemi 2017 r.” zapraszamy  do aktywnego uczestnictwa w VIII edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej. Przypominamy, że zużyte, uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak np. ołów oraz kadm i są znacznym zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby.

Do 19 maja 2017 r. przeprowadzimy wśród uczniów zbiórkę zużytych, starych telefonów komórkowych bez baterii. Stan techniczny telefonów nie ma żadnego znaczenia. Telefon nie musi być sprawny i może być uszkodzony bądź w częściach. Telefony składamy w sekretariacie szkoły parter pokój nr 2.

Honorowy patronat nad naszymi działaniami objął pan profesor Zbigniew Nęcki z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Mamy nadzieję i wierzymy, że ta wspólna ogólnopolska akcja do której przyłącza się nieustannie tak wiele szkół, przyczyni się do ugruntowania postaw i nawyków ekologicznych w polskich szkołach, dzięki którym nasza Planeta będzie z roku na rok czystsza i bezpieczniejsza.

 

 
Współpracujemy z: