ul. Rzeźnicza 4
31-540 Kraków
tel. 12 421 38 44 szkola@izba.krakow.pl
Start > Aktualności > Aktualności > Dzień promocji sportu w Zespole Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości

Dzień promocji sportu w Zespole Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości

Jak wiadomo w naszej szkole uczniowie mają świetne warunki aby kształtować swoją sylwetkę, ale i przy okazji swój charakter, uprawiając sport w bardzo różnej postaci, czy to pływając na basenie, grając w tenisa, chodząc na siłownię, czy grając na pełnowymiarowej, dobrze wyposażonej sali gimnastycznej.

Ale dla Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości to za mało i aby jeszcze bardziej zmotywować naszych uczniów do aktywnego spędzania wolnego czasu zorganizowaliśmy spotkanie. A z kim ? No właśnie, kto lepiej wyjaśni te kwestie niż sportowiec z krwi i kości, który poza tym, że jest sportowcem, dodatkowo pozostaje bardzo pozytywnym człowiekiem. Dlatego wybraliśmy i zaprosiliśmy Tomasza Sararę, krakowianina, wielokrotnego Mistrza Polski i Vc-e Mistrza Europy w kickboxingu, zdobywcę mistrzowskiego pasa wielu organizacji. Młodzież ucząca się w szkole tłumnie wypełniła szkolną aulę, w spotkaniu uczestniczyły wszystkie klasy pierwsze szkoły branżowej, jak i technikum – w sumie około 350 osób!

Impreza składała się z kilku punktów, m.in. mogliśmy zobaczyć występ naszej uczennicy z klasy 1-wszej – Izebeli Kolysnyk, która pokazała nam piękno gimnastyki artystycznej, a swoim występem oczarowała zebraną publiczność.

Następnie poznaliśmy laureatów konkursów z nagrodami na film promujący zdrowy i aktywny styl życia, jak też na projekt koszulki o tej samej tematyce. Laureatami w kategorii film zostali Szymon Setkowicz, Dominika Kosycarz, Oliwia Koczwara i Patrycja Jugowiec. Natomiast w kategorii projekt koszulki – Karolina Maślikowska, Agata Jasińska, Klaudia Jurczyk.

Oczywiście nie zabrakło długiej i interesującej rozmowy z przybyłym gościem. Tematy, które poruszaliśmy były bardzo różne, od tych często zabawnych, związanych ze sportem i nie tylko, a skończywszy na tych bardzo poważnych, związanych z życiem. Jednym słowem, każdy mógł usłyszeć coś, co niewątpliwie może wpłynąć pozytywnie na jego dalsze decyzje czy też losy.

Dziękujemy Dyrekcji, Samorządowi Uczniowskiemu i jego opiekunom Pani B. Gawin i Panu W. Zgudowi za zorganizowanie tej imprezy, która miejmy nadzieję, na stałe wpisze się w nasz kalendarz, a trzeba dodać że mało która szkoła może pochwalić się takimi akcjami!

 

Szymon Setkowicz

Patrycja Jugowiec

Dominika Kosycarz

 
Współpracujemy z: