– konserwuje przewody kominowe
– kontroluje stan techniczny przewodów kominowych oraz podłączeń urządzeń grzewczych i urządzeń wentylacyjnych
Będziesz zawsze pracować w zespołach. Będziesz pracować z ludźmi. Praca będzie urozmaicona, pozbawiona monotonii – codziennie będziesz miał do czynienia z nowymi ludźmi i problemami, a także zagrożeniami. Powinieneś być sprawny fizycznie, wytrzymały i odporny na stres.
Kariera edukacyjna:
Podobne umiejętności mogą być przydatne także w zawodach: cieśla, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, monter izolacji budowlanych, kamieniarz, zdun, dekarz, betoniarz-zbrojarz, monter konstrukcji budowlanych, technik renowacji elementów architektury, technik dróg i mostów kolejowych, monter systemów rurociągowych, monter nawierzchni kolejowej.
Warunki pracy:
Będziesz pracować zwykle 8 godzin dziennie (od 7 do 15), tylko w dni robocze. Od tej praktyki mogą być wyjątki. Najważniejsze z nich to możliwość przedłużania czasu pracy do 12 godzin i więcej (w zależności od zlecenia) oraz (wyjątkowo) praca w nocy, w pogotowiu kominiarskim lub przy czyszczeniu palenisk i czopuchów w dużych przedsiębiorstwach przemysłowych, które pracują w ruchu ciągłym lub na 2 zmiany. Możesz pracować w otwartej przestrzeni (na dachach), we wnętrzach wielkich kominów i palenisk, budynkach mieszkalnych, przedsiębiorstwach przemysłowych, pomieszczeniach biurowych.
Kariera zawodowa:
Pracę znajdziesz w przedsiębiorstwach zajmujących się instalacją, konserwacją i naprawą przewodów kominowych, kominów, urządzeń grzewczych i ich przyłączy, administracji domów mieszkalnych oraz w firmach zarządzających nieruchomościami. Możesz otworzyć własny zakład usługowy.
XLI Okręg Kominiarski
Właścicielem zakładu jest mistrz kominiarski mgr inż. Tadeusz Kurpiel
os. Krakowiaków 45 a, 31-964 Kraków
http://www.kominiarstwo-krakow.nef.pl/
Film prezentujący zawód kominiarz: