ul. Rzeźnicza 4
31-540 Kraków
tel. 12 421 38 44 szkola@izba.krakow.pl
Start > Aktualności > Aktualności > KONKURS „MÓJ PIERWSZY START-UP”ROZSTRZYGNIĘTY! MAMY LAUREATÓW!

KONKURS „MÓJ PIERWSZY START-UP”ROZSTRZYGNIĘTY! MAMY LAUREATÓW!

Dnia 25 maja 2026 r. w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej pn. Krakowski Ośrodek Kariery odbył się konkurs „Mój pierwszy start-up” w ramach projektu „Startuj po marzenia, stwórz swój start-up”. W konkursie wzięli udział uczniowie z następujących szkół: Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości, Zespołu Szkół Poligraficzno – Medialnych, Zespołu Szkół Ekonomicznych nr 2, Zespołu Szkół Odzieżowych oraz Zespołu Szkół Mechanicznych nr 3.

W Loży Ekspertów zasiedli:

Przewodniczący : pan Jacek Drabik – Dyrektor Departamentu Edukacji UMK, długoletni dyrektor centrum oprogramowania i prezes zarządu w Motoroli Solutions System Polska Sp. z o. o.

Członek Komisji: pan Bartłomiej Kocurek – wicedyrektor działu obsługi inwestora w Krakowskim Parku Technologicznym.

Członek Komisji: pani Jagoda Piocha -HR Manager i People & Culture Business Partner z doświadczeniem w pracy z organizacjami i liderami w obszarze rozwoju talentów.

Członek Komisji: pan Adrian Widłak – mentor IT od 2019 roku. Asystent badawczo-dydaktyczny na Wydziale Informatyki i Telekomunikacji Politechniki Krakowskiej oraz CEO w Allventures – Trawell.

Członek Komisji: dr Maciej Kędziera – wykładowca UEK, doktor nauk społecznych w dyscyplinie nauk o zarządzaniu i jakości, wyróżniony za rozprawę doktorską dotyczącą start-upów i zarządzania wiedzą technologiczną.

Członek Komisji: pani Anna Kubieniec – logopeda, doradczyni zawodowa w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej pn.” Krakowski Ośrodek Kariery”.

W wyniku głosowania:

1 miejsce zajęły uczennice Aleksandra Pałasz i Anhelina Trembach z Zespołu Szkół Poligraficzno-Medialnych za projekt pt. „Anty Graffity Farba”.

2 miejsce zajęli uczniowie Patrycja Sambor, Kamil Klimek i Mikołaj Mendel z Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości za projekt pt. „Re-share”.

3 miejsce zajęli uczniowie Miłosz Kowalczyk i Sebastian Bułat z Zespołu Szkół Rzemiosła i Przedsiębiorczości za projekt pt. „Księga Wiedzy Maturalnej”.

Wyróżnienie otrzymały uczennice Maria Kucharzyk z Zespołu Szkół Ekonomicznych Nr 2 oraz Alicja Banaś z Zespołu Szkół Odzieżowych za projekt „Islu”.

Drodzy Uczniowie, bardzo cieszymy się, że podjęliście wyzwanie i uczestniczyliście w konkursie.  Mamy głębokie przekonanie, że wszyscy uczestnicy konkursu są zwycięzcami, gdyż mieliście okazję doświadczyć nowej sytuacji – wystąpienia przed tak znakomitymi ekspertami i otrzymać cenny feedback, który może przyczynić się do dalszego rozwoju Waszych pomysłów. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom tegorocznej edycji konkursu.

Uroczyste zakończenie działań w projekcie wraz z rozdaniem nagród odbędzie się 23.06.2026 r. w Klastrze Innowacji Społeczno-Gospodarczych przy ul. Zabłocie 20 w Krakowie. Podczas uroczystości zostaną rozdane nagrody dla zwycięzców oraz upominki dla wszystkich uczestników konkursu.
Ponadto każdy uczestnik projektu otrzyma zaświadczenie, które może być cennym elementem w CV.

źródło




Współpracujemy z: