ul. Rzeźnicza 4
31-540 Kraków
tel. 12 421 38 44 szkola@izba.krakow.pl
Start > Aktualności > Aktualności > „LA DOLCE VITA NA GRZEGÓRZKACH” – WYJĄTKOWY WIECZÓR Z WŁOSKĄ MUZYKĄ

„LA DOLCE VITA NA GRZEGÓRZKACH” – WYJĄTKOWY WIECZÓR Z WŁOSKĄ MUZYKĄ

W niedzielę, 24 maja 2026 r., mieszkańcy Grzegórzek mieli okazję uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu muzycznym zorganizowanym w ramach wygranego projektu grantowego „La Dolce Vita na Grzegórzkach”. Koncert poświęcony był najpiękniejszym włoskim piosenkom, które przeniosły publiczność w klimat słonecznej Italii, pełnej emocji, romantyzmu i muzycznej elegancji.

Wydarzenie uroczyście otworzyła Dyrektor Szkoły, Pani Elżbieta Kosacka, witając zgromadzonych gości oraz mieszkańców Dzielnicy II – Grzegórzki.
Następnie odbyło się wręczenie nagród finansowych dla uczniów. Uroczystość została zorganizowana we współpracy z Fundacją Moc Serca. Pani Prezes Fundacji, Shahnoza Jasica, wraz ze sponsorami wręczyli kwiaty Pani Dyrektor oraz pamiątkowe dyplomy i gadżety pięciu wyróżnionym uczniom:

  • Lena Szopa kl. 2 BFM – w kategorii najwyższe osiągnięcia edukacyjne (szkoła branżowa I stopnia)
  • Maciej Bondyra kl. 4 TL – w kategorii zaangażowanie na rzecz Szkoły
  • Daniel Pycek kl. 1 TL – w kategorii za osiągnięcia sportowe
  • Bartosz Szymon kl. 3 BA – w kategorii za zaangażowanie społeczne
  • Patryk Wajda kl. 3 TH – w kategorii za zaangażowanie na rzecz Szkoły

Organizatorami wydarzenia byli Samorząd oraz UKS R4, którzy przygotowali ten wyjątkowy wieczór jako gest integracji i podziękowania dla mieszkańców Grzegórzek. Wspaniała atmosfera, piękna scenografia oraz licznie zgromadzona publiczność sprawiły, że koncert na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu gości i przyjaciół Szkoły, w tym Prezes Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości Pan Janusz Kowalski wraz z małżonką i przyjaciółmi, przedstawiciele organu prowadzącego, Pani Beata Nosek z Fundacji im. ks. S. Konarskiego, jak również przedstawiciel firmy CrossFit Dekerta.
W wydarzeniu uczestniczyli również pracodawcy, pracownicy Szkoły wraz z rodzinami, sąsiedzi, uczniowie oraz członkowie Centrum Aktywności Seniora, tworząc niezwykle serdeczną i rodzinną atmosferę.

Na scenie wystąpili nauczyciele: p. Sabina Dudek, p. Joanna Czapka, p. Wioleta Micherda, p. Michał Tkaczyk oraz p. Anna Dudek, Przyjaciel Szkoły, p. Julia Wierzba z Akademii Górniczo-Hutniczej, a także p. Paulina Dyl z Akademii Sztuk Teatralnych oraz uczeń kl. 3 TT, Sebastian Bułat, prezentując znane i lubiane włoskie utwory.
Prowadzącymi wydarzenie byli pani Barbara Piotrowska oraz pan Wojciech Zgud.

Szczególnym gościem wydarzenia był wybitny artysta i muzyk pan Konrad Mastyło, którego akompaniament nadał koncertowi wyjątkowy charakter i wysoki poziom artystyczny.

Na scenie wystąpił także rodowity Włoch, pan Davide Liverani, który zagrał na fortepianie oraz wykonał własną piosenkę, z którą został zakwalifikowany do włoskiej edycji programu telewizyjnego „Mam Talent”. Jego występ spotkał się z ogromnym entuzjazmem publiczności i dodał wydarzeniu międzynarodowego charakteru.

Widzów w sposób szczególny urzekł wokalno-taneczny występ p. Sabiny Dudek, p. Michała Tkaczyka oraz p. wicedyrektora Tomasza Czyrnego, którzy zaprezentowali żywiołowe „Mambo Italiano”. Wywołał on ogromny aplauz i gromkie brawa! Serdecznie gratulujemy!

„La Dolce Vita na Grzegórzkach” okazała się nie tylko koncertem, ale także pięknym spotkaniem mieszkańców przy muzyce, kulturze i wspólnych emocjach. Włoskie melodie, serdeczna atmosfera i profesjonalne wykonania stworzyły prawdziwe święto muzyki i lokalnej społeczności.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Samorząd Uczniowski ZSRiP w ramach zwycięskiego projektu „Młodzi Samorządowcy w akcji”, którego operatorem jest Fundacja im. ks. Stanisława Konarskiego, i ze środków Narodowy Instytut Wolności.

 

 

 

 




Współpracujemy z: