ul. Rzeźnicza 4
31-540 Kraków
tel. 12 421 38 44 szkola@izba.krakow.pl
Start > Aktualności > Aktualności > LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO W RYDLÓWCE

LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO W RYDLÓWCE

W czwartkowe przedpołudnie 22. września 2022 r. uczniowie klasy 4 TTP z panią Zuzanną Kurek odwiedzili „Rydlówkę” – dom, w którym w 1900 roku odbyło się słynne wesele poety Lucjana Rydla z chłopką Jadwigą Mikołajczykówną. Młodzież miała okazję zobaczyć na własne oczy miejsce akcji „Wesela” S. Wyspiańskiego i wysłuchać niezwykle ciekawego wykładu na temat życia artystycznego i obyczajowego Krakowa przełomu XIX i XX wieku. Uczniowie usłyszeli także opowieść o okolicznościach powstania dramatu Wyspiańskiego. Liczne rekwizyty, obrazy i fotografie pozwoliły młodzieży lepiej poznać bohaterów lektury i poczuć klimat tego wyjątkowego wesela.
Współpracujemy z: