ul. Rzeźnicza 4
31-540 Kraków
tel. 12 421 38 44 szkola@izba.krakow.pl
Start > Aktualności > Aktualności > MŁODZIEŻ W PODZIEMIACH RYNKU GŁÓWNEGO KRAKOWA

MŁODZIEŻ W PODZIEMIACH RYNKU GŁÓWNEGO KRAKOWA

Rynek podziemny to miejsce, które przenosi zwiedzających do średniowiecznego Krakowa. Podróż tę odbyli uczniowie klasy 1 TEP wraz z wychowawcą – panią Zuzanną Kurek. Spacer wśród średniowiecznych traktów drożnych został urozmaicony licznymi ciekawostkami, o których opowiadała p. Agnieszka Zawadzka. Uczniowie przenieśli się w rzeczywistość, w której krakowski rynek był miejscem zamieszkania, pracy oraz kupieckich targów i zabawy. Niewątpliwie największe wrażenie na zwiedzających zrobiły odnalezione przez archeologów przedmioty codziennego użytku, ozdoby i monety. Młodzież mogła zobaczyć także nienaruszone relikty konstrukcji, fragmenty najstarszych murowanych budowli, czy kamienne drogi z koleinami wyżłobionymi przez koła wozów, transportujących towary za czasów króla Władysława Łokietka. Wszystko to w połączeniu ze współczesną techniką spowodowało, że uczniowie mogli poczuć atmosferę średniowiecznego miasta.

Serdecznie dziękujemy!

Klasa 1 TEP i wychowawca p. Zuzanna Kurek
Współpracujemy z: