– wykonuje elementy maszyn, urządzeń i narzędzi metoda obróbki ręcznej
– wykonuje elementy maszyn, urządzeń i narzędzi metoda obróbki maszynowej
– wykonuje połączenia materiałów
– naprawia i konserwuje elementy maszyn, urządzeń i narzędzi
Będziesz pracować indywidualnie. W swojej pracy będziesz utrzymywać kontakty ze zleceniodawcami i odbiorcami usług oraz przełożonymi.
Kariera edukacyjna:
Możesz kontynuować naukę na kursie kwalifikacyjnym dla zawodu technik mechanik. Podobne umiejętności mogą być przydatne także w zawodach z grupy branżowej mechanicznej. Wskazane uprawnienia w zakresie spawalnictwa gazowego i elektrycznego.
Warunki pracy:
Pracę będziesz wykonywać na jedną zmianę w ciągu dnia, przeciętnie 8 godzin. W zależności od specjalności będziesz pracować w pomieszczeniach zamkniętych, ogrzewanych i niewymagających specjalnej wentylacji lub na otwartym powietrzu. Szczególnie ważna jest duża zręczność rąk i palców. Będziesz pracować w pozycji stojącej lub pochylonej.
Kariera zawodowa:
Pracę znajdziesz w zakładach usługowych naprawy sprzętu domowego, zakładach usługowych wyrobów artystycznych, zakładach przemysłowych, administracji domów mieszkalnych oraz w przedsiębiorstwach zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacją wyrobów technicznych w branży metalowej, konserwacją i naprawą sprzętu mechanicznego. Możesz prowadzić własny warsztat ślusarski.
Fot. M. Frankowska
Zdjęcia wykonane w pracowni ślusarskiej Galeria „Słowik”
ul. Powstańców 66, 31-670 Kraków
Film prezentujący zawód ślusarz: