ul. Rzeźnicza 4
31-540 Kraków
tel. 12 421 38 44 szkola@izba.krakow.pl

Ślusarz

  • Wykonuje i naprawia elementy maszyn, urządzeń i narzędzi

– wykonuje elementy maszyn, urządzeń i narzędzi metoda obróbki ręcznej

– wykonuje elementy maszyn, urządzeń i narzędzi metoda obróbki maszynowej

– wykonuje połączenia materiałów

– naprawia i konserwuje elementy maszyn, urządzeń i narzędzi

Będziesz pracować indywidualnie. W swojej pracy będziesz utrzymywać kontakty ze zleceniodawcami i odbiorcami usług oraz przełożonymi.

Kariera edukacyjna:

Możesz kontynuować naukę na kursie kwalifikacyjnym dla zawodu technik mechanik. Podobne umiejętności mogą być przydatne także w zawodach z grupy branżowej mechanicznej. Wskazane uprawnienia w zakresie spawalnictwa gazowego i elektrycznego.

Warunki pracy:

Pracę będziesz wykonywać na jedną zmianę w ciągu dnia, przeciętnie 8 godzin. W zależności od specjalności będziesz pracować w pomieszczeniach zamkniętych, ogrzewanych i niewymagających specjalnej wentylacji lub na otwartym powietrzu. Szczególnie ważna jest duża zręczność rąk i palców. Będziesz pracować w pozycji stojącej lub pochylonej.

Kariera zawodowa:

Pracę znajdziesz w zakładach usługowych naprawy sprzętu domowego, zakładach usługowych wyrobów artystycznych, zakładach przemysłowych, administracji domów mieszkalnych oraz w przedsiębiorstwach zajmujących się wytwarzaniem i eksploatacją wyrobów technicznych w branży metalowej, konserwacją i naprawą sprzętu mechanicznego. Możesz prowadzić własny warsztat ślusarski.

 

Fot. M. Frankowska

Zdjęcia wykonane w pracowni ślusarskiej Galeria „Słowik”

ul. Powstańców 66, 31-670 Kraków

http://www.slowik.krakow.pl/

 

Film prezentujący zawód ślusarz:
Współpracujemy z: