ul. Rzeźnicza 4
31-540 Kraków
tel. 12 421 38 44 szkola@izba.krakow.pl
Start > Aktualności > Aktualności > ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

19 listopada 2019 r., w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości, grupa uczniów z klas II i III branżowej szkoły I stopnia kształcących się w zawodach elektryk i elektromechanik uczestniczyła w spotkaniu z przedstawicielami firmy ZUE S.A. Przedsiębiorstwo to świadczy usługi w zakresie budowy i modernizacji systemów zasilania i infrastruktury tramwajowej oraz budowy i modernizacji tramwajowej i kolejowej sieci trakcyjnej. Jest zainteresowane zatrudnianiem nie tylko osób z doświadczeniem zawodowym, ale także tych, które dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową. W trakcie prezentacji, która odbyła się w naszej Szkole, młodzież została zapoznana z zakresem działalności firmy, uzyskała informacje o projektach, które przedsiębiorstwo realizuje. Dużą korzyścią dla młodzieży była możliwość bezpośredniej rozmowy z pracownikiem działu kadr tej firmy, odpowiedzialnym za rekrutację pracowników, w wyniku której uczniowie dowiedzieli się m.in. jakich błędów unikać przy sporządzaniu dokumentów aplikacyjnych, możliwościach i warunkach zatrudnienia, a także rozwoju zawodowego w trakcie pracy w tym przedsiębiorstwie. Warto podkreślić, że firma ta stwarza dogodne warunki zatrudnienia tym absolwentom, którzy chcieliby kontynuować naukę, tak żeby praca i szkoła były równocześnie do pogodzenia. Materiały informacyjne dotyczące tego przedsiębiorstwa są udostępnione w gablocie na II piętrze. Osobami odpowiedzialnymi za zorganizowanie spotkania były p. Anna Piskorz i p. Renata Cisek.
Współpracujemy z: