Spotkaniu w auli przewodziła Pani Dyrektor Szkoły – Elżbieta Kosacka oraz Prezes MIRiP, pan Janusz Kowalski.
Dyrektor Szkoły, Grono Pedagogiczne, pan Tomasz Kowalik, zastępca Dyrektora MIRIP w Krakowie, przedstawiciele Rady Rodziców, uczniowie oraz zaproszeni goście, m. in. pan Grzegorz Adamski – mistrz szkolący w zawodzie dekarz, pani Anna Wojsa-Świetlik z Departamentu Skarbu i Gospodarki, z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego i pan Rafał Kunaszyk, prezes oddziału małopolskiego Stowarzyszenia Inicjatywa Firm Rodzinnych, wzięli udział w ślubowaniu klas pierwszych.
Po odsłuchaniu Hymnu Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej pierwszoklasiści wygłosili rotę ślubowania.
Do pełnoprawnych już uczniów naszej Szkoły, zwrócili się: Pani Dyrektor, Prezes MIRiP oraz Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Kinga Gałek, uczennica klasy 4 TLP. W swoich przemówieniach życzyli uczniom chęci do nauki, powodzenia, odnalezienia się w nowym miejscu i realizacji celów oraz pasji.
Ten świąteczny dzień był też okazją do wyróżnienia kolejnej grupy osób, uczniów, rzemieślników i pracowników Szkoły, którzy w sposób szczególny przyczyniają się na co dzień do jej rozwoju i promocji. Zostali oni uhonorowali odznaczeniami „R” .
Tegoroczne odznaczenia i certyfikaty trafiły kolejno do:
Srebrna odznaka R: p. Grzegorz Onyszkiewicz – nauczyciel geografii i przedmiotów turystycznych, p. Adam Cichowski, sponsor wielu słodkich upominków dla społeczności szkolnej, współwłaściciel cukierni Cichowscy.
Brązowa odznaka R:
pracownicy
p. Kamila Bielamowicz,
p. Anita Dudek-Sas
p. Renata Grzyb
p. Zuzanna Kurek
p. Anna Kodzikowska
p. Wiesława Magiera
p. Danuta Paduch
p. Elwira Piątkowska
p. Katarzyna Samolej
oraz uczniowie:
Bartosz Cioch – kl. 3 TH
Bernadetta Gawron – kl. 4 TEP
Oliwia Koczwara – kl. 4 TH
Klaudia Koszyk – kl. 4 TLP
Gabriela Marta Wiśniewska – kl. 4 TE
Weronika Zając – kl. 4 TLP
Wiktor Zamorski – kl. 2 TH
Sylwia Zapała – kl. 4 TE
Ważną częścią spotkania było zaprezentowanie przez pana Tomasza Kowalika założeń projektu SukcesJA.
Ślubowanie przygotował i poprowadził (wraz z panem Henrykiem Kuczajem, nauczycielem wychowania fizycznego, i SU) niezawodny pan Wojciech Zgud, nauczyciel wychowania fizycznego i edukacji dla bezpieczeństwa, współopiekun Samorządu Uczniowskiego ZSRiP MIRiP. Serdeczne podziękowania także dla: pani Barbary Gawin, pani Edyty Gawin i pani Moniki Olejnik za przygotowanie wniosków oraz certyfikatów Kapituły R.
Dopełnieniem obchodów szkolnego Dnia Patrona były wycieczki klasowe do miejsc związanych z ks. kard. A. S. Sapiehą.
Ciekawostka:
Na końcu galerii znajduje się zdjęcie obrazu Matki Boskiej Różańcowej (Bazylika Trójcy Świętej u Dominikanów w Krakowie). kaplicy. To cudowny obraz, który miał być wymalowany na pamiątkę bitwy chocimskiej w 1621 r.. W 300 lat później został ukoronowany przez biskupa Sapiehę na pamiątkę tych wydarzeń. O koronację wizerunku krakowscy dominikanie starali się od 1913 roku. Gdy abp Adam Sapieha koronował obraz [w 2 października 1921 roku], na Rynku zgromadziło się 100 tys. pielgrzymów z różnych stron Polski. – Trwał narodowy entuzjazm z powodu odzyskanej niepodległości, radość po wygranej Bitwie Warszawskiej. To było wielkie święto – opowiada autorka książki o dziejach kultu Pani Różańcowej. (źródło) Tę informację i fotografię zawdzięczamy pani Barbarze Gawin 🙂 Gratulacje!