ul. Rzeźnicza 4
31-540 Kraków
tel. 12 421 38 44 szkola@izba.krakow.pl

Tapicer

  • Wykonuje wyroby tapicerowane

– wykonuje prace tapicerskie

– wykonuje naprawy i renowacje wyrobów tapicerowanych

Twoja praca może mieć charakter indywidualny i zespołowy, w zależności od miejsca jej wykonywania. Jeżeli będziesz pracować przy produkcji mebli na skalę przemysłową, wówczas będziesz działać w zespołach, natomiast w zakładzie rzemieślniczym lub prowadząc taki zakład – najczęściej indywidualnie, wykonując samodzielnie wszystkie czynności zmierzające do otrzymania produktu końcowego.

Kariera edukacyjna:

Podobne umiejętności mogą być przydatne także w zawodach: stolarz, cieśla, koszykarz-plecionkarz, technik technologii drewna. Wskazane są uzdolnienia artystyczne w zakresie rysunku i projektowania.

Warunki pracy:

Będziesz pracować od 6 do 12 godzin w stałych porach, w ciągu dnia. Czasem będziesz musiał pracować dłużej i w różnych porach dnia, nawet nocy, wykonując zlecenia terminowe. Będziesz pracować w halach produkcyjnych. Będziesz pracować w pozycji stojącej lub siedzącej.

Kariera zawodowa:

Pracę znajdziesz w przedsiębiorstwach produkujących i naprawiających wyroby tapicerowane. Możesz też pracować w pracowniach dekoratorskich planów filmowych i teatralnych oraz prowadzić własny zakład tapicerski.

Zdjęcia wykonane w Zakładzie Tapicerskim Stanisław Sroka

Ruczaj 14, 30-409 Kraków

http://www.sroka-tapicer.pl/

 

Film prezentujący zawód tapicer:
Współpracujemy z: