ul. Rzeźnicza 4
31-540 Kraków
tel. 12 421 38 44 szkola@izba.krakow.pl
Start > Aktualności > Aktualności > XVIII Styczniowe Targi Szkół Zawodowych w Meliorku

XVIII Styczniowe Targi Szkół Zawodowych w Meliorku

23 stycznia 2020 r. w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska i Melioracji w Krakowie przy ul. Ułanów 9, odbyły się XVIII Styczniowe Targi Szkół Zawodowych w Meliorku – impreza o charakterze edukacyjno-wychowawczym, pod honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Najważniejszym celem organizacji tego wydarzenia jest pomoc uczniom klas ósmych szkół podstawowych w dokonaniu wyboru dalszej drogi edukacyjnej na kolejnym etapie kształcenia.

W trakcie XVIII „Styczniowych Targów Szkół Zawodowych w Meliorku”  krakowskie zespoły szkół technicznych zaprezentowały ofertę edukacyjną  na rok szkolny 2020/2021. Nie zabrakło również atrakcji, takich jak pokazy, występy artystyczne, konkursy, degustacje, które zachęcały kandydatów do kształcenia w danym zawodzie. Nie zabrakło oczywiście nas! Na scenie wystąpiły nasze uczennice- cheerleaderki z klasy 2A.

Przedstawiciele Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości: pani Beata Ostrowska, pani Monika Olejnik, nauczyciele: pani Katarzyna Majewska i pan Michał Tkaczyk, wraz z uczniami promowali szkołę na wzbogaconym o ściankę reklamową stoisku. Młodzież, która odwiedziła nasze stoisko mogła skorzystać z dwóch stanowisk fryzjerskich, na których ozdabiały, plotły, czesały i kręciły włosy nasze uczennice, kształcące się w zawodzie fryzjer. Uczniowie opowiadali potencjalnym kandydatom do naszej szkoły o życiu szkoły oraz projektach, w których brali udział w ramach programu POW ER ERASMUS+ (2-tygodniowe zagraniczne praktyki zawodowe), realizowane przez organ prowadzący szkołę- Małopolską Izbę Rzemiosła i Przedsiębiorczości w Krakowie.

Za udział w spotkaniu serdecznie dziękujemy uczniom: Dominika Zembol (1ZFP), Natalia Jazgar (2ZF), Wiktoria Wilk (2ZF), Gabriela Mądry (2A), Alona Reminiaka (2A), Patrycja Gabryła (2A), Amelia Kawa (1TEP), Agnieszka Gliszczyńska (3B), Adrian Wardęga (3B), Sara Górka (3B), Wincenty Wrześniowski (2TL), gdyż to głównie bezpośredni kontakt uczniów ósmych klas szkół podstawowych z obecnymi uczniami jest najbardziej wiarygodnym źródłem wiedzy na temat szkoły i możliwości, które ma przed sobą młodzież, stojąca przed wyborem szkoły.
Dziękujemy cheerleaderkom z klasy 2A, które pod wodzą pana Michała Tkaczyka, przygotowały występ na tegorocznej scenie targów.
Dziękujemy również pani Elwirze Piątkowskiej za przygotowanie uczennic i udostępnienie materiałów fryzjerskich oraz panu Wojtkowi Zgudowi i panu Michałowi Tkaczykowi za pomoc w montażu naszego stoiska.

Mamy nadzieję, że promocja naszej szkoły podczas tego spotkania, pomogła choć części uczniów klas 8 w podjęciu decyzji o dalszej drodze edukacyjnej i mamy nadzieję zobaczyć wielu z nich w murach naszej szkoły w roku szkolnym 2020/2021!

Zapraszamy również na dni otwarte naszej szkoły:
4, 7 marca 2020 r.
25 kwietnia 2020 r.

W programie przewidziane zwiedzanie szkoły, prezentacja zawodów, spotkania z nauczycielami, przedstawicielami Samorządu Uczniowskiego, multimedialna gra o szkole i wiele innych.

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!
Współpracujemy z: